11 listopada święto odrodzenia niepodległej Polski
Dodane przez admin dnia 17. listopad 2019 11:55:00

     W dniu 8 listopada 2019 r. młodzież naszej szkoły zebrała się  w sali gimnastycznej i o godzinie 11,11  uroczyście odśpiewała hymn Polski. Następnie wysłuchali części artystycznej przygotowanej przez uczniów kl III ts, IV tfm, i klas I pod kierunkiem mgr. Ewy Rączki.

 


Treść rozszerzona

     W dniu 8 listopada 2019 r. młodzież naszej szkoły zebrała się  w sali gimnastycznej i o godzinie 11,11  uroczyście odśpiewała hymn Polski. Następnie wysłuchali części artystycznej przygotowanej przez uczniów kl III ts, IV tfm, i klas I pod kierunkiem mgr. Ewy Rączki.

     Młodzież przygotowała montaż słowno muzyczny, który zaprezentowali . Wystąpił także powstający szkolny chór wzbogacony o uczniów grających na instrumentach (akordeon i skrzypce), który śpiewał pieśni legionowe zachęcając do śpiewu pieśni patriotycznych zebraną młodzież i grono nauczycielskie.

      Po zaprezentowaniu pięknych wierszy oddających klimat tamtych wydarzeń  i pięknych pieśni z tamtych lat np.: „Jurek Biczan”, „Laguny w niebie”,  „O pułkowniku Lisie Kuli” w miłej atmosferze młodzież wróciła do sal lekcyjnych na pozostałe zajęcia edukacyjne.

 

<<FOTOGALERIA>>