Narodowe Czytanie - Jasło 2018
Dodane przez admin dnia 07. wrzesień 2018 14:30:00

     W piątek, 7 września, po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział
w  Narodowym Czytaniu - ogólnopolskiej akcji pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej.

     W tym roku czytano fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, a akcja miała miejsce na placu przy I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle, gdzie zebrała się młodzież z jasielskich szkół średnich wraz z nauczycielami. Naszą szkołą jako słuchacze reprezentowali  uczniowie klasy 4Tfm pod opieką pani Teresy Szczudło i Marioli Jałowy natomiast urywki z powieści Żeromskiego pięknie przeczytała uczennica klasy 2 Tfs  Dominika Ulaszek.


Treść rozszerzona

     W piątek, 7 września, po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Narodowym Czytaniu - ogólnopolskiej akcji pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej.

     W tym roku czytano fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, a akcja miała miejsce na placu przy I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle, gdzie zebrała się młodzież z jasielskich szkół średnich wraz z nauczycielami. Naszą szkołą jako słuchacze reprezentowali  uczniowie klasy 4Tfm pod opieką pani Teresy Szczudło i Marioli Jałowy natomiast urywki z powieści Żeromskiego pięknie przeczytała uczennica klasy 2 Tfs Dominika Ulaszek.

W spotkaniu czynnie uczestniczyli również lokalni samorządowcy. Starosta Jasielski Adam Pawluś i Naczelnik Wydziału Rozwoju, Promocji i Spraw Społecznych Andrzej Konopka przeczytali fragmenty „Antologii Niepodległości”.

W trakcie wydarzenia, młodzież z jasielskich szkół wzięła również udział w konkursie wiedzy o „Przedwiośniu ”, a uczniowie Zespołu Szkół nr 4 rozdawali wszystkim chętnym cytaty z tej powieści. Na zakończenie osobom, które przyniosły ze sobą lekturę „Przedwiośnie” organizatorzy przybijali pamiątkową pieczęć przygotowaną specjalnie na tę okoliczność przez Kancelarię Prezydenta.

„Narodowe Czytanie” to akcja mająca na celu nie tylko promowanie czytelnictwa, ale  przypomina o tym, że jednym z czynników kształtujących naszą tożsamość narodową są właśnie lektury, po które sięgamy. Spotkania z piękną polszczyzną w najwybitniejszych utworach rodzimej literatury jednoczą nas jako wspólnotę, wzmacniają polską tożsamość i narodową dumę.

<<FOTOGALERIA>>