XI Jasielski Piknik Zawodowy
Dodane przez admin dnia 30. kwiecień 2018 09:23:11

     Na terenie ZSUiS Piknik Zawodowy przebiegał pod znakiem zwiedzania pracowni szkolnych i zapoznawania się ze specyfiką zawodów prowadzonych przez szkołę.
W ZSUiS dla gimnazjalistów udostępnione zostały pracownie: analizy żywności, cukiernicza, gastronomiczna, fryzjerska, technologii i wytwarzania odzieży oraz projektowania i modelowania odzieży. W pracowniach swoje umiejętności praktyczne zdobywają uczniowie kształcący się w zawodach: technik technologii żywności, technik usług fryzjerskich, technik przemysłu mody oraz cukiernik, kucharz i fryzjer.


Treść rozszerzona

     Na terenie ZSUiS Piknik Zawodowy przebiegał pod znakiem zwiedzania pracowni szkolnych i zapoznawania się ze specyfiką zawodów prowadzonych przez szkołę.  W ZSUiS dla gimnazjalistów udostępnione zostały pracownie: analizy żywności, cukiernicza, gastronomiczna, fryzjerska, technologii i wytwarzania odzieży oraz projektowania i modelowania odzieży. W pracowniach swoje umiejętności praktyczne zdobywają uczniowie kształcący się w zawodach: technik technologii żywności, technik usług fryzjerskich, technik przemysłu mody oraz cukiernik, kucharz i fryzjer.

      W pracowniach gimnazjaliści mieli okazję obserwować przygotowane przez uczniów naszej szkoły pokazy umiejętności zawodowych, obserwować swoich starszych kolegów podczas pracy, dowiedzieć się wielu szczegółów na temat kierunków kształcenia. Duże wrażenie na zwiedzających robił nowoczesny sprzęt i urządzenia branżowe, a także sprzęt komputerowy z nowoczesnym oprogramowaniem, w jakie w ostatnim czasie zostały doposażone pracownie szkolne z funduszy unijnych. Na szczególną uwagę zasługuje spektrofotometr, krioskop, refraktometry, wysokiej klasy mikroskopy i inne profesjonalne przyrządy laboratoryjne do analizy instrumentalnej i mikrobiologicznej żywności, piece konwekcyjne i cyklotermiczne, kuchenki indukcyjne, wieloczynnościowe roboty kuchenne oraz nowoczesny sprzęt do formowania i dekorowania wyrobów cukierniczych, najwyższej klasy urządzenia do pielęgnacji i kondycjonowania włosów oraz stylizacji i modelowania fryzur, designerskie myjnie fryzjerskie, a także specjalistyczne maszyny szwalnicze, stanowiska obróbki parowo-cieplej oraz narzędzia i przybory do modelowania, projektowania, wykrawania i wytwarzania wyrobów odzieżowych. Kształcenie umiejętności z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu, typowego dla rzeczywistych warunków pracy w zakładach i firmach poszczególnych branż, a także możliwości zdobywania nowych kompetencji zawodowych podczas organizowanych przez szkołę w ramach projektu bezpłatnych staży i szkoleń, ułatwia naszym uczniom uzyskanie wysokich kwalifikacji, zgodnych z potrzebami rynku pracy.

      Jak co roku nie zabrakło atrakcji Pikniku, czyli pokazu mody. Uczniowie klas technikum o profilu technik usług fryzjerskich i technik przemysłu mody przygotowali pokaz makijażu, fryzur i strojów inspirowanych motywami orientalnymi. Dopełnieniem pokazu były stylizacje konkursowe przygotowane przez uczniów naszej szkoły na Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Szyciu, a jego zwieńczeniem była prezentacja stroju zaprojektowanego i wykonanego przez ucznia klasy IV Kamila Urbana – zwycięzcy tegorocznych Mistrzostw  – Cracov Fashin Week 2018. Pokaz został poprzedzony uroczystym rozdaniem dyplomów i nagród laureatom i uczestnikom konkursów „Wszystko dla Kobiet” i „Stylista Roku 2018”.

     Goszczący w ZSUiS gimnazjaliści mieli okazję podziwiać wystawę prac konkursowych opracowanych i przygotowanych przez naszych uczniów na konkursy cukiernicze i odzieżowe a także pokaz wizażu i komputerowego dobierania fryzur do różnych typów urody, w wykonaniu uczniów klas odzieżowych i fryzjerskich. Zaprezentowana też została kronika szkolna, dokumentująca ważne wydarzenia z życia naszej placówki, między innymi: udziały i sukcesy uczniów w olimpiadach oraz konkursach zawodowych i sportowych, wycieczki klasowe, działalność organizacji młodzieżowych.

     Na Pikniku nie zabrakło też tradycyjnego poczęstunku. Na odwiedzających naszą szkołę gości czekały przygotowane przez uczniów klas spożywczych o profilu technik technologii żywności, cukiernik i kucharz słodkie desery i ciasteczka oraz kiełbaski prosto z grilla.

Wkrótce uczniowie gimnazjów będą podejmować decyzje dotyczące ich przyszłości. Mamy nadzieję, że udział w Pikniku przekonał młodych ludzi, że kształcenie zawodowe to dobra inwestycja w przyszłość.

Więcej o szkole i prowadzonych w ZSUiS zawodach na stronie internetowej: www.zsuisjaslo.nets.pl 

Organizatorzy

 

<<FOTOGALERIA>>