"Jak nie czytam, jak czytam"
Dodane przez admin dnia 06. czerwiec 2017 10:00:00

     W piątek 10 czerwca, o godz 10.00 uczniowie Zespołu Szkól Usługowych i Spożywczych w Jaśle po raz drugi przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez TNiB Szkół Polskich oraz redakcję miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.


Treść rozszerzona

     W piątek 10 czerwca, o godz 10.00 uczniowie Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle po raz drugi przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez TNiB Szkół Polskich oraz redakcję miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.

     Akcja miała przewrotny tytuł „Jak nie czytam, jak czytam” i polegała na masowym czytaniu książek w jednym miejscu. Była wyrazem sprzeciwu wobec statystyk, że corocznie spada czytelnictwo wśród osób powyżej 15 roku życia. Poprzez udział młodzieży naszej szkoły  w tej akcji chcieliśmy nie tylko promować czytelnictwo, ale również zwrócić uwagę, że czytać można wszędzie, oraz że książka jest nadal ciekawą rozrywką.

     Na kilka dni przed akcją, umieszczono informacje o tym wydarzeniu na stronie  szkolnego Facebooka oraz rozwieszono plakaty informacyjne w obydwu budynkach szkoły. Nauczyciel bibliotekarz i nauczyciele poloniści poinformowali również uczniów, aby przynieśli w tym dniu swoje ulubione książki. Część młodzieży wypożyczała w tym celu również książki w szkolnej bibliotece. Uczniowie i nauczyciele w czwartek 1-go czerwca
o godz. 10.00  zebrali się na tzw. „zielonym boisku” i przez kilka minut każdy czytał  przyniesiona przez siebie książkę. Następnie chętni uczniowie czytali do mikrofonu fragmenty swoich ulubionych książek dla koleżanek i kolegów. Wspólnie czytało w jednym momencie około 115 osób – nauczycieli i uczniów, wśród była również pani dyrektor Renata Skórka. Niestety nie wszystkie klasy miały  możliwość udziału w akcji ze względu na tzw. „gorący czas” związany z klasyfikacją roczną oraz z innymi przedsięwzięciami, w których brali udział pozostali uczniowie szkoły.

     Na zakończenie z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, uczestnicy akcji  zostali nagrodzeni lizakami i lodami, które zostały zasponsorowane przez dyrekcję szkoły.

     Pewnie rekordu nie pobiliśmy, ale dla nas i tak był to sukces, bo zainteresowanie biblioteką i książkami przez kilka dni poprzedzających akcję wzrosło o 200 % co dowodzi, że młodzież jednak czyta!

<<FOTOGALERIA>>