ZSUiS w "Eko-OKO"
Dodane przez admin dnia 23. wrzesień 2013 20:54:09

    W dniu 20 września br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie ekologicznym „Eko –OKO”. Uczennice profilu odzieżowego i fryzjerskiego zgłosiły swój udział w kategorii „Strój z surowców wtórnych”. Zaprezentowano:


Treść rozszerzona

   W dniu 20 września br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie ekologicznym „Eko –OKO”. Uczennice profilu odzieżowego i fryzjerskiego zgłosiły swój udział w kategorii „Strój z surowców wtórnych”. Zaprezentowano:

  1. Sukienkę inspirowaną strojem baletowym, wykonaną z butelek, otuliny ogrodniczej i bibuły. Wykonanie: Klaudia Baczyńska (projekt), Agnieszka Świątek (modelka) oraz Czajka Angelika – kl. 3Tfo.
  2. Strój (bluzka, spódnica i kapelusz) wykonany z gazet, bibuły i nakrętek. Wykonanie: Diana Pawluś (projekt), Katarzyna Błażejowska (modelka) oraz Karolina Krajewska – kl. 3Tfo.
  3. Sukienkę z folii aluminiowej i serwetek. Wykonanie: Agnieszka Szpak (projekt) i Dominika Sabik (modelka) – kl. 2Tfo.
  4. Suknię wieczorową z papieru (zniszczonego w  niszczarkach) oraz gazet tworzących ażurowa formę części spódnicy. Wykonanie: Izabela Baran (projekt), Żaneta Kopacz (modelka) oraz Katarzyna Szela – kl. 2 Tfo.
  5. Sukienkę popołudniową wykonaną z kartonu i piór. Wykonanie: Gabriela Lesniak (projekt), Marzena Miśkowicz (modelka) oraz Monika Sabik – kl. 2Tfo.
  6. Sukienkę z czepkiem wykonaną z reklamówek plecionych na szydełku. Wykonanie: Karolina Kołdarz (projekt) i Monika Owsiak – 1 Tfo, modelka Natalia Józefczyk -kl. 3Tfo.
  7. Strój popołudniowy z pociętych worków i nakrętek. Wykonanie Gabriela Poliwka (projekt), Anita Jerzyk (modelka) oraz Aleksandra Wójcik – kl. 1 Tfo.
  8. Sukienkę wieczorową z worka i kolorowych czasopism. Wykonanie: Patrycja Woźniak (projekt) i Joanna Tobiasz (modelka) – kl. 1b.

   Modelkom fryzury wykonały uczennice klasy 3Tfo (profil fryzjerski) a makijaż uczennice klasy 3Tfo i 2Tfo, które uczestniczyły w zajęciach dodatkowych z wizażu.

   Do konkursu w tej kategorii przystąpiło 7 szkół i śmiało możemy ogłosić, że jesteśmy najlepsi. Projekt Izabeli Baran, który z klasą i wdziękiem zaprezentowała Żaneta Kopacz zdobył I miejsce.

III miejsce - projekt Diany Pawluś zaprezentowany z gracją przez Katarzynę Błażejowską. Wyróżniono także plecionki z reklamówek wykonane przez Karolinę Kołdarz w wykonaniu Natalii Józefczyk.

   Ponadto na płycie jasielskiego rynku swoje umiejętności fotograficzne zaprezentowały:

   Gratulujemy sukcesu nie tylko zwycięzcom ale wszystkim uczennicom biorącym udział w konkursie. Przygotowane prace zasługują na uznanie za niebagatelne pomysły, ciekawą interpretacje stroju ekologicznego oraz za trud, który został włożony w ich realizację.

   W „Ekologiczny Raban” ogromny wkład włożyli także uczniowie z klas o profilu spożywczym – technik technologii żywności, cukiernik oraz kucharz, którzy to przygotowali „górę” ekologicznych ciasteczek. Przygotowania słodkości rozpoczęły się już kilka dni przed piknikiem w pracowniach szkolnych, po to aby od samego rana na płycie jasielskiego rynku częstować wszystkich zainteresowanych ekologią.

ZSUiS Jasło

<<Fotogaleria>>