Technik usług fryzjerskich
Dodane przez admin dnia 04. listopad 2018 22:46:41

1. Technik usług fryzjerskich to zawód, który w Polsce rozwija się nieustannie, stale podnosząc poziom oferowanych usług. Nowe technologie, ewoluujący rynek mody, wzrastająca potrzeba społeczna dbania o wygląd, wpływają na zmianę oczekiwań wśród klientów. Analiza ofert pracy z portali internetowych oraz tytułów prasowych, wskazuje na coraz większą potrzebę zatrudniania techników usług fryzjerskich przez pracodawców, którzy poszukują personelu o kwalifikacjach zawodowych na wysokim poziomie, posiadających umiejętności zarządzania firmą oraz kierowania zasobami ludzkimi. Najwięcej ofert dla techników usług fryzjerskich kierowanych jest do osób, niezależnie od płci, wykonujących profesjonalnie zabiegi fryzjerskie i posiadających zdolności menadżerskie.

2. Informacje dodatkowe:

Innowacja pedagogiczna; elementy kosmetologii i wizażu

 

Kierunek oferowany w naszej szkole odpowiada na potrzeby rynku i został poszerzony o dodatkowy moduł z zakresu wizażu i kosmetologii, dzięki czemu uczniowie nauczą się sztuki kreowania wizerunku klienta poprzez poznanie:

- podstaw kosmetyki,

- podstaw makijażu,

- technik zdobienia paznokci.

Zdobyte umiejętności korzystnie wpłyną na atrakcyjność absolwenta na rynku pracy.

3. Kwalifikacje uzyskiwane w wyniku kształcenia:

 

FRK.01 Wykonywanie usług fryzjerskich

 

FRK.03. Projektowanie i wykonywanie fryzur

 

4. Sylwetka absolwenta

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik usług fryzjerskich będzie przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie:

W czasie nauki uczniowie zdają egzaminy potwierdzające  kwalifikacje zawodowe. Pomyślnie zdane egzaminy oraz ukończenie szkoły dają tytuł technika usług fryzjerskich. Egzamin maturalny daje możliwość kontynuowania nauki na studiach wyższych.

Absolwent technikum usług fryzjerskich może kontynuować naukę w policealnej szkole kosmetycznej, a tym samym poszerzyć swoje kwalifikacje i zdobyć nowy pokrewny zawód.

5. Technik usług fryzjerskich znajdzie zatrudnienie w:

Absolwent może otworzyć  własną działalność gospodarczą.

6. Baza dydaktyczna i warunki kształcenia

 

WIELOZAWODOWA - warunki kształcenia (prezentacja pdf)