21 Październik 2017
Nasze kierunki w roku szkolnym 2017/18

Powiększ zdjęcie


Nawigacja
Strona główna

O zespole szkół

Patron szkoły

Z życia szkoły

Programy szkolne

Szkolne informacje

KURSY ODiDZ

Plan rozwoju ZSUiS

Informacje dla gimnazjalistów

OFERTA PRAKTYK

Informacje dla rodziców

Plan lekcji (.pdf)

Wykaz podręczników 2017/2018

Egzamin maturalny i zawodowy 2017

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Sukcesy uczniów

ZastępstwaDo pobrania

Biblioteka

Pedagog

Kontakt

Galeria zdjęć

Szukaj

Inne strony

Wiadomości archiwalne

Dla nauczycieli

Informacje dla absolwentów
Pogoda
Oferta Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle
Nabór na szkolenia
Nabór na szkolenia

 

OGŁASZAMY NABÓR NA SZKOLENIA:

  • warsztaty dla uczniów „Wizaż i autoprezentacja”
  • warsztaty fryzjerskie dla uczniów „Koki i upięcia”
  • kurs dla uczniów „Kelner”
  • szkolenie dla nauczycieli „Trychologia w praktyce fryzjerskiej. Diagnostyka włosów i skóry głowy. Metody wspomagające leczenie chorób skóry głowy i włosów. Poradnictwo”
OGŁOSZENIA SZKOLEŃ
Warsztaty dla uczniów "Wizaż i autoprezentacja" Kurs dla uczniów "Kelner"
Warsztaty fryzjerskie dla uczniów "Koki i upięcia"

Szkolenie dla nauczycieli "Trychologia w praktyce fryzjerskiej. Diagnostyka włosów i skóry głowy. Metody wspomagające leczenie chorób skóry głowy. Diagnostyka"

 

Szkolenia realizowane będą w ramach projektu pn. „Poprawa jakości kształcenia zawodowego w szkołach ponadgimnazjalnych na terenie Powiatu Jasielskiego” Działania 9.4 Poprawa jakości kształcenia zawodowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Dokumenty rekrutacyjne i regulamin są do pobrania z zakładki PROJEKTY EDUKACYJNE  lub u asystenta koordynatora projektu - Agnieszki Racławskiej.

Akcja #KOMÓRKOMANIA
Akcja #KOMÓRKOMANIA

     W dniu 22.02.2017 r. pod patronatem Fundacji DKMS Polska w naszej szkole zorganizowano rejestrację potencjalnych Dawców komórek macierzystych i szpiku kostnego, która odbywała się w godzinach od 9.00 do 14.00.

     Akcja pod nazwą „#KOMÓRKOMANIA” to projekt  mający na celu ratowanie czyjegoś życia za pomocą komórki, ale nie tej noszonej w kieszeni, lecz tej którą każdy z nas nosi w swoim ciele - komórki macierzystej. Życie często bywa przewrotne i każdy może w nieoczekiwanej chwili potrzebować pomocy.

Warsztaty z podstaw rysunku żurnalowego
Warsztaty z podstaw rysunku żurnalowego

     W dniu 24.02.2017 r. uczniowie zainteresowani projektowaniem ubioru, wzięli udział w warsztatach z podstaw rysunku żurnalowego, które poprowadził współpracujący z naszą szkołą projektant mody Mariusz Szarek. W części teoretycznej  warsztatów uczestnicy analizowali proporcje ciała ludzkiego oparte na greckim kanonie piękna. Następnie przystąpili do schematycznego rysowania sylwetki statycznej. W trakcie, cennych rad młodym adeptom projektowania, udzielał prowadzący. Kolejnym etapem było przedstawienie sylwetki kobiecej zgodnie z językiem mody, przy zachowaniu ogólnego kanonu.

Pierwsza pomoc przedmedyczna
Pierwsza pomoc przedmedyczna

     20 lutego 2017 r. w naszej szkole odbył się pokaz z zakresu ratownictwa i pierwszej pomocy przedmedycznej, zaprezentowany przez przedstawiciela Medyczno – Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle.  Spotkanie prowadziła Pani A. Reby , która podzieliła się ze zgromadzonymi wiedzą zarówno teoretyczną jak i praktyczną z zakresu kluczowych zagadnień związanych z pomocą przedmedyczną.

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

     14 lutego 2017 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki Obcojęzycznej pod nazwą „Niekoniecznie o Miłości”. Mogliśmy usłyszeć utwory wykonane w języku angielskim, włoskim i łemkowskim. Głosy publiczności wyłoniły zwycięzców spośród siedmiu wykonawców.  

KULTURA BEZPIECZEŃSTWA
KULTURA BEZPIECZEŃSTWA

     W dniu 17 lutego 2017 roku, przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy w Rzeszowie przeprowadzili zajęcia dla uczniów naszej szkoły w ramach programu „Kultura bezpieczeństwa”. Podstawowym celem tego programu jest promowanie idei bezpiecznej pracy, jako standardu w przyszłym życiu zawodowym, kształtowanie świadomości zagrożeń występujących w środowisku pracy i podnoszenie poziomu wiedzy w zakresie rozwiązań prawnych, dotyczących zapewnienia ochrony prawnej i bezpiecznych warunków pracy. Podsumowaniem zajęć był krótki test przeprowadzony wśród uczniów. Najlepsi otrzymali od prowadzących drobne upominki.

I TY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE!
I TY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE!

 

W dniu 22.02.2017 r. (środa) w naszej szkole odbędzie się

Rejestracja Potencjalnych Dawców Komórek Macierzystych lub Szpiku.

 
I TY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE !

PRZYŁĄCZ  SIĘ  DO  WALKI  Z  NOWOTWORAMI  KRWI !

     Zapraszamy wszystkich chętnych nauczycieli, uczniów i rodziców (zdrowe osoby, które skończyły 18 lat i ważą powyżej 50 kg) w godzinach od 9.00 do 14.00. rejestrację przeprowadzą wolontariusze w bibliotece szkolnej. W tym dniu na terenie szkoły wśród uczniów i nauczycieli przeprowadzona zostanie kwesta pieniężna na wsparcie badań prowadzonych przez Fundację DKMS (jednorazowy koszt badania materiału genetycznego wynosi ok. 180 zł). Bardzo prosimy o wsparcie - liczy się każdy grosz!

Konkurs - POWIEW WIOSNY
Konkurs - POWIEW WIOSNY

UWAGA Konkurs:

„Stylista roku szkolnego 2016/2017”

Temat konkursu:

- POWIEW WIOSNY -

 

Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów ZSUiS bez względu na profil kształcenia, zainteresowanych modą, fryzjerstwem i stylizacją wizerunku.

W kategorii: Stylizacja ubioru

     Każdy uczestnik projektuje stylizację stroju (inspirowaną powyższym tematem) wraz z dodatkami. Odzież wykorzystana w stylizacji może być zakupiona w sklepie lub wykonana własnoręcznie w całości lub przerobiona na użytek stylizacji.

W kategorii: Stylizacja fryzjerska

     Każdy uczestnik projektuje i samodzielnie wykonuje fryzurę zgodnie z tematem konkursu. Tworząc fryzurę musi zadbać o makijaż, strój i dodatki spójne z tematyką oraz urodą modelki.

 

Regulamin konkursu                                                  Karta zgłoszenia


Mój Walenty jest the best, idzie ze mną zrobić test
Mój Walenty jest the best, idzie ze mną zrobić test

Mój Walenty jest the best, idzie ze mną zrobić test

– akcja profilaktyczna Krajowego Centrum ds. AIDS

         Z okazji  WALENTYNEK, obchodzonych 14 lutego, Krajowe Centrum ds. AIDS zachęca przede wszystkim młode, ale pełnoletnie osoby do wykonania testu w kierunku HIV. Wykonanie takiego testu jest wyrazem troski o zdrowie – zarówno własne, jak i naszego Walentego lub Walentynki.

         Aktualna lista wszystkich punktów konsultacyjno-diagnostycznych (PKD), w których można bezpłatnie i anonimowo zrobić test w kierunku HIV, znajduje się na stronie Krajowego Centrum ds. AIDS www.aids.gov.pl.

 

Przetłumacz stronę

Aktualna godzina
BIP i ePUAP
Losowa fotografia
Ostatnio dodane informacje
Nabór na szkolenia 8 09.10.2017 22:16:06
Konkursy w ramach Na... 14.10.2017 21:08:01
Biblioteka zaprasza! 09.10.2017 21:35:24
Dni wolne od zajęć d... 24.09.2017 23:42:21
Światowy Dzień Sybiraka 19.09.2017 19:30:58
Narodowe Czytanie We... 14.09.2017 15:00:00
Nabór na szkolenia 7 11.09.2017 08:00:00
Najnowsze artykuły
Egzaminy zawodowe
Pedagog - materiały ...
ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI...
Oferta pracodawców d...
Projekty edukacyjne
"Bezpieczna szkoła -...
Wykaz instytucji udz...
Odwiedziny gości
Dziś:111
Wczoraj:119
W tym tygodniu:1,069
W tym miesiącu:4,781
W tym roku:80,498
Wszystkich:1,758,156