24 Czerwiec 2017
Nasze kierunki w roku szkolnym 2017/18

Powiększ zdjęcie


Nawigacja
Strona główna

O zespole szkół

Patron szkoły

Z życia szkoły

Programy szkolne

Szkolne informacje

Plan rozwoju ZSUiS

Informacje dla gimnazjalistów

OFERTA PRAKTYK

Informacje dla rodziców

Plan lekcji (.pdf)

Wykaz podręczników 2016/2017

Egzamin maturalny i zawodowy 2017

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Sukcesy uczniów

Zastępstwa

ODiDZ (kursy)


Do pobrania

Biblioteka

Pedagog

Kontakt

Galeria zdjęć

Szukaj

Inne strony

Wiadomości archiwalne

Dla nauczycieli

Informacje dla absolwentów

Pogoda
Oferta Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle
XIV Wojewódzki Turniej "Najlepszy uczeń w zawodzie cukiernik"
XIV  Wojewódzki Turniej "Najlepszy uczeń w zawodzie cukiernik"

     W dniu 10.01.2017 r odbył się w Krośnie XIV Wojewódzki Turniej „Najlepszy uczeń w zawodzie cukiernik”, temat przewodnim w tym roku była „Kraina dobranocek”

 

 Tradycyjnie uczniowie klas 3 zawodowych rywalizowali w dwóch etapach:

  • pisemnym - testowym
  • praktycznym -  obejmującym dekoracje tortu,  figurki  marcepanowe, element z karmelu oraz ciasteczka bankietowe.

 

W Turnieju uczestniczyli uczniowie Szkół Zawodowych z Rzeszowa, Pilzna, Krosna i Jasła. Organizatorem turnieju był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krośnie  oraz Cukiernia „Jagusia” Pana Deptucha w Krośnie.

Spotkania z historią - 35 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce
Spotkania z historią - 35 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

     W dniu 13 grudnia 2016 r. klasa 3 Tfo pod opieką nauczyciela historii mgr  Ewy Rączki wzięła udział  w konferencji  naukowej zorganizowanej przez IPN poświęconej 35 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Konferencja odbyła się w Zespole Szkół nr 4 w Jaśle  zwanej  Ekonomikiem.

Dla rodziców: spotkanie z psychoterapeutą
Dla rodziców: spotkanie z psychoterapeutą

UWAGA RODZICE!

     Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców  na spotkanie z psychoterapeutą  Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Jaśle  na temat „Trudny okres rozwoju”.

     Spotkanie odbędzie się w dniu 19.12.2016r. o godzinie 15.00 w sali nr 8a.

     Dla zainteresowanych rodziców od godz. 14.30 – 15.00  konsultacje.

Szlachetna paczka
Szlachetna paczka

     Już po raz ósmy społeczność naszej szkoły włączyła się w przygotowanie świątecznej pomocy dla potrzebującej rodziny. W tym roku pomogliśmy wdowie
z kilkuletnim synkiem, która po traumatycznych przeżyciach związanych z chorobą
i śmiercią męża wróciła w rodzinne strony, aby zacząć nowe życie. Niestety nadal nie jest ono łatwe.

     Pani Dorota nie może liczyć na pomoc ze strony swoich bliskich, nawet w zakresie opieki nad synkiem, dlatego przygotowywana przez naszą szkołę pomoc w formie paczek żywnościowych, środków chemicznych oraz innych prezentów, ma nie tylko odciążyć budżet domowy pani Doroty, ale również ma być dla niej impulsem do zmiany swej sytuacji życiowej, ma pomóc jej w uwierzeniu we własne możliwości oraz w to, że w trudnych sytuacjach nie jest sama, że istnieją ludzie, którzy o niej i jej synku myślą i chcą ich wspierać.  Dla tej małej, ale kochającej się rodziny przygotowana przez naszą szkołę paczka, mamy nadzieję, że będzie iskierką radości podczas zbliżających się świąt i nadzieją na odmianę złego losu.

Warsztaty piernikowe
Warsztaty piernikowe

     W dniu 6 grudnia w naszej szkole odbyły się kreatywne warsztaty twórcze z zakresu projektowania, wyrobu i dekorowania pierniczków. Uczestniczyli w nich uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Brzyskach oraz Zespołu Szkół w Nowym Żmigrodzie.

     Prowadzący warsztaty przedstawili historię produkcji ciasta piernikowego, zaprezentowali szablony i foremki do jego wykrawania oraz gotowe wyroby.

ZSUiS wyróżniony za propagowanie idei wolontariatu
ZSUiS wyróżniony za propagowanie idei wolontariatu

 „Miarą Twojego człowieczeństwa jest wielkość Twojej troski o drugiego człowieka” 

(Ks. Mieczysław Maliński).

 

     Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza 6 grudnia 2016 r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce odbyła się konferencja, pt.: „Wolontariat - przestrzeń czynienia dobra”, na którą zostali zaproszeni przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Małgorzatę Rauch, przedstawiciele naszej szkoły. Gościem honorowym obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza na Podkarpaciu była Wiceminister Edukacji Teresa Wargocka, Sekretarz Stanu w MEN.

     W konferencji wzięło udział blisko 1000 uczestników – nauczycieli, uczniów i przedstawicieli organizacji pozarządowych. Obecni byli również parlamentarzyści, samorządowcy, władze województwa podkarpackiego oraz kuratorzy oświaty z 9 województw. Celem tego wydarzenia była prezentacja i popularyzacja idei wolontariatu w szkole i poza nią. W trakcie konferencji omówiono przykłady dobrych praktyk, działań wolontariatu w regionie podkarpackim oraz sposoby promowania postaw prospołecznych. 

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Żywności w ZSUiS
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Żywności w ZSUiS

     W piątek, 25.11.2016 r. w siedmiu okręgach całej Polski, w tym również w jasielskim ZSUiS, rozstrzygnięty został etap okręgowy XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności. Spośród 968 uczestników eliminacji szkolnych wyłoniono 168 uczniów z 44 szkół, którzy w tym dniu rywalizowali ze sobą o prawo do udziału w etapie centralnym. Stawką rozgrywek finałowych, które odbędą się w marcu 2017 r. w Poznaniu, jest zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego oraz indeks na kierunki spożywcze wybranej uczelni.

Konkurs Cukierniczy "Najlepszy uczeń w zawodzie cukiernik"
Konkurs Cukierniczy "Najlepszy uczeń w zawodzie cukiernik"

     W dniu 22.11.2016 r. tradycyjnie już odbył się w ZSUiS w Jaśle etap szkolny Konkursu Cukierniczego "Najlepszy uczeń w zawodzie cukiernik". Temat tegorocznej edycji konkursu to: "W krainie dobranocek".

      Uczniowie klasy 3 zawodowej rywalizowali w dwóch etapach: pisemnym testowym oraz praktycznym - wykonanie tortu i jego dekoracja związana z tematem przewodnim.

UROCZYSTE OBCHODY ROKU SIENKIEWICZOWSKIEGO w ZSUiS w Jaśle - zakończono
UROCZYSTE OBCHODY ROKU SIENKIEWICZOWSKIEGO  w ZSUiS  w Jaśle - zakończono

„Żyłem i pisałem , krzepiąc serca nadzieją wolności’’

H. Sienkiewicz

     Pisarz, noblista, działacz społeczny zwany Hetmanem Duchowym Polaków, nauczyciel i wychowawca, który kształtował postawy patriotyzmu i tożsamości narodowej wielu pokoleń Polaków. W czasach zniewolenia pisał ku pokrzepieniu serc. Jego twórczość i postawa odegrały istotną rolę w odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Kolejne odcinki powieści Sienkiewicza publikowane w czasopismach, gromadziły przy wspólnej lekturze przedstawicieli wszystkich stanów. Jego dzieła trafiły pod strzechy. Za całokształt twórczości został uhonorowany w 1905 roku najwyższą nagrodą - Nagrodą Nobla. Rok 2016 to rok trzech rocznic związanych z Henrykiem Sienkiewiczem - mija 170 rocznica urodzin noblisty, 100 rocznica jego śmierci oraz 50 rocznica utworzenia Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej - miejscu urodzenia pisarza. Mając na uwadze zasługi Henryka Sienkiewicza - światowej sławy pisarza, noblisty i ambasadora polskości - Sejm RP uchwalił rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza.

Przetłumacz stronę

Aktualna godzina
BIP i ePUAP
Losowa fotografia
Ostatnio dodane informacje
Nabór na szkolenia 3 03.05.2017 17:38:16
Międzynarodowy Dzień... 21.06.2017 23:02:36
BENE MERITUS 2017 12.06.2017 22:31:50
"Jak nie czytam, jak... 06.06.2017 10:00:00
ZSUiS na Międzynarod... 04.06.2017 16:00:00
IV Podkarpackie Młod... 28.05.2017 22:48:49
X Piknik Zawodowy w ... 30.04.2017 13:13:37
Najnowsze artykuły
Egzaminy zawodowe
Pedagog - materiały ...
ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI...
Oferta pracodawców d...
Projekty edukacyjne
"Bezpieczna szkoła -...
Wykaz instytucji udz...
Odwiedziny gości
Dziś:34
Wczoraj:186
W tym tygodniu:1,247
W tym miesiącu:8,445
W tym roku:55,685
Wszystkich:1,733,343