11 Grudzień 2017
Nasze kierunki w roku szkolnym 2017/18

Powiększ zdjęcie


Nawigacja
Strona główna

O zespole szkół

Patron szkoły

Z życia szkoły

Programy szkolne

Szkolne informacje

KURSY ODiDZ

Plan rozwoju ZSUiS

Informacje dla gimnazjalistów

OFERTA PRAKTYK

Informacje dla rodziców

Plan lekcji (.pdf)

Wykaz podręczników 2017/2018

Egzamin maturalny i zawodowy 2017

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Sukcesy uczniów

ZastępstwaDo pobrania

Biblioteka

Pedagog

Kontakt

Galeria zdjęć

Szukaj

Inne strony

Wiadomości archiwalne

Dla nauczycieli

Informacje dla absolwentów
Pogoda
Oferta Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle
I miejsce w konkursie MasterChef dla zespołu z ZSUiS
I miejsce w konkursie MasterChef dla zespołu z ZSUiS

     W dniu 23 marca 2017 r. w krośnieńskiej PWSZ odbyły się Akademickie Dni Nauki. W spotkaniu uczestniczyła młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych, wśród nich również uczniowie ZSUiS w Jaśle, kształcący się w zawodzie technik technologii żywności. Przygotowane na ten dzień wykłady i zajęcia warsztatowe cieszyły się dużym zainteresowaniem, jednak najwięcej emocji wśród uczestników wzbudził II konkurs kulinarny MasterChef – „Studencka bomba witaminowa”. Jego zwycięzcami zostali reprezentanci ZSUiS.

Sukces ZSUiS na Międzynarodowych Mistrzostwach w Szyciu
Sukces ZSUiS na Międzynarodowych Mistrzostwach w Szyciu

     W dniu 23 marca 2017 roku w ramach Crakow Fashion Week 2017 odbyły się IV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Szyciu, zorganizowane przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie.

     Każdy uczestnik miał za zadanie w ciągu pięciu godzin wykroić i uszyć sukienkę, która zgodnie z regulaminem miała zawierać dwa z następujących elementów: suwak błyskawiczny, kieszeń, obłożenie, zaszewki. Musiała być wykonana w kolorze białym, beżowym, szarym lub czarnym (...)

REPREZENTANCI JASŁA W FINALE OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY
REPREZENTANCI JASŁA W FINALE OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY

     W ubiegłym tygodniu, w Poznaniu, rozegrany został centralny etap XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności. Jej organizatorem był poznański Uniwersytet Przyrodniczy oraz Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu. W gronie 46-u uczniów z 26-u szkół z całej Polski, którzy po eliminacjach szkolnych i okręgowych zakwalifikowali się do tych rozgrywek po raz kolejny nie zabrakło reprezentantów Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle. Byli to: Ewelina Mokrzycka i Seweryn Białoń, kształcący się w zawodzie technika technologii żywności, którzy w tegorocznej edycji Olimpiady wywalczyli sobie tytuły finalistów.

WYNIKI V KONKURSU "WSZYSTKO DLA KOBIET"
WYNIKI V KONKURSU "WSZYSTKO DLA KOBIET"

 WYNIKI  V  MIĘDZYSZKOLNEGO  KONKURSU

„WSZYSTKO  DLA  KOBIET”

   V międzyszkolny Konkurs „Wszystko dla Kobiet” został rozstrzygnięty. Był on skierowany do uczniów gimnazjów oraz ZSUiS, a jego głównym celem było promowanie w naszym środowisku szkolnictwa zawodowego branży usługowej i spożywczej poprzez inspirowanie młodzieży do aktywnego, twórczego działania i realizowania własnych projektów.

     Wszystkie prace zgłoszone do tegorocznej edycji konkursu, jak podkreślają członkowie Komisji konkursowej, były ciekawe i różnorodne, a ich przygotowanie niejednokrotnie wymagało od autorów sporego zaangażowania i kreatywności. Duże znaczenie dla oceniających miała pomysłowość i samodzielność wykonania pracy a także estetyka jej zaprezentowania.

Studniówka 2017
Studniówka 2017

     Podczas ferii zimowych 2017r. maturzyści naszej szkoły wzięli udział w balu studniówkowym. Bal odbył się w Nowym Żmigrodzie w restauracji  Wichrowe Wzgórze. 

     W sobotni wieczór, kilka minut po godzinie 18 wszystkich zebranych przywitali uczniowie z klas 4Tfo i 4Ts, Natalia Orlef i Daniel Janiga, którzy poprowadzili część oficjalną. Prowadzący podziękowali dyrekcji szkoły, wychowawcom klas maturalnych oraz nauczycielom i rodzicom za trud włożony w edukację i wychowanie a kolegom i koleżankom przypomnieli że do egzaminów maturalnych zostało już tylko 100 dni.

PĘTLA ZDARZEŃ - przedstawienie profilaktyczne
PĘTLA ZDARZEŃ - przedstawienie profilaktyczne

     Dnia 1 marca 2017 uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie profilaktyczne pt. „Pętla zdarzeń” z repertuaru Impresariatu Artystycznego INSPIRACJA Kraków.

Spektakl poruszał problematykę agresji i przemocy rówieśniczej zarówno fizycznej, ale także często występującej a trudnej do wychwycenia przemocy psychicznej - równie dotkliwej i mogącej powodować tragiczne konsekwencje.

Po przedstawieniu młodzież uczestniczyła w krótkiej pogadance na temat ukazanych w spektaklu problemów.

Nabór na szkolenia
Nabór na szkolenia

 

OGŁASZAMY NABÓR NA SZKOLENIA:

  • warsztaty dla uczniów „Wizaż i autoprezentacja”
  • warsztaty fryzjerskie dla uczniów „Koki i upięcia”
  • kurs dla uczniów „Kelner”
  • szkolenie dla nauczycieli „Trychologia w praktyce fryzjerskiej. Diagnostyka włosów i skóry głowy. Metody wspomagające leczenie chorób skóry głowy i włosów. Poradnictwo”
OGŁOSZENIA SZKOLEŃ
Warsztaty dla uczniów "Wizaż i autoprezentacja" Kurs dla uczniów "Kelner"
Warsztaty fryzjerskie dla uczniów "Koki i upięcia"

Szkolenie dla nauczycieli "Trychologia w praktyce fryzjerskiej. Diagnostyka włosów i skóry głowy. Metody wspomagające leczenie chorób skóry głowy. Diagnostyka"

 

Szkolenia realizowane będą w ramach projektu pn. „Poprawa jakości kształcenia zawodowego w szkołach ponadgimnazjalnych na terenie Powiatu Jasielskiego” Działania 9.4 Poprawa jakości kształcenia zawodowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Dokumenty rekrutacyjne i regulamin są do pobrania z zakładki PROJEKTY EDUKACYJNE  lub u asystenta koordynatora projektu - Agnieszki Racławskiej.

Akcja #KOMÓRKOMANIA
Akcja #KOMÓRKOMANIA

     W dniu 22.02.2017 r. pod patronatem Fundacji DKMS Polska w naszej szkole zorganizowano rejestrację potencjalnych Dawców komórek macierzystych i szpiku kostnego, która odbywała się w godzinach od 9.00 do 14.00.

     Akcja pod nazwą „#KOMÓRKOMANIA” to projekt  mający na celu ratowanie czyjegoś życia za pomocą komórki, ale nie tej noszonej w kieszeni, lecz tej którą każdy z nas nosi w swoim ciele - komórki macierzystej. Życie często bywa przewrotne i każdy może w nieoczekiwanej chwili potrzebować pomocy.

Warsztaty z podstaw rysunku żurnalowego
Warsztaty z podstaw rysunku żurnalowego

     W dniu 24.02.2017 r. uczniowie zainteresowani projektowaniem ubioru, wzięli udział w warsztatach z podstaw rysunku żurnalowego, które poprowadził współpracujący z naszą szkołą projektant mody Mariusz Szarek. W części teoretycznej  warsztatów uczestnicy analizowali proporcje ciała ludzkiego oparte na greckim kanonie piękna. Następnie przystąpili do schematycznego rysowania sylwetki statycznej. W trakcie, cennych rad młodym adeptom projektowania, udzielał prowadzący. Kolejnym etapem było przedstawienie sylwetki kobiecej zgodnie z językiem mody, przy zachowaniu ogólnego kanonu.

Przetłumacz stronę

Aktualna godzina
BIP i ePUAP
Losowa fotografia
Ostatnio dodane informacje
Nabór na szkolenia 8 09.10.2017 22:16:06
KULTURA BEZPIECZEŃSTWA 30.11.2017 16:00:00
Wyniki Szkolnego Kon... 30.11.2017 15:30:00
Rozstrzygnięto etap ... 29.11.2017 23:07:40
Targi fryzjerskie HA... 26.11.2017 16:00:00
"Królewski" turniej ... 30.10.2017 15:00:00
Mistrzostwa Szkoły w... 25.10.2017 15:20:00
Najnowsze artykuły
Październik Miesiące...
Egzaminy zawodowe
Pedagog - materiały ...
ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI...
Oferta pracodawców d...
Projekty edukacyjne
"Bezpieczna szkoła -...
Odwiedziny gości
Dziś:190
Wczoraj:238
W tym tygodniu:190
W tym miesiącu:2,024
W tym roku:92,226
Wszystkich:1,769,884