19 Lipiec 2018
Nasze kierunki w roku szkolnym 2017/18

Powiększ zdjęcie


Nawigacja
Strona główna

O zespole szkół

Patron szkoły

Z życia szkoły

Programy szkolne

Szkolne informacje

KURSY ODiDZ

Plan rozwoju ZSUiS

Informacje dla gimnazjalistów

OFERTA PRAKTYK

Informacje dla rodziców

Plan lekcji (.pdf)

Matura 2018 (.pdf)

Wykaz podręczników 2018/2019

Egzamin maturalny i zawodowy 2018

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Sukcesy uczniów

ZastępstwaDo pobrania

Biblioteka

Pedagog

Kontakt

Galeria zdjęć

Szukaj

Inne strony

Wiadomości archiwalne

Dla nauczycieli

Informacje dla absolwentów
Pogoda
Oferta Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle
Spotkania z historią uczniów ZSUiS w Jaśle
Spotkania z historią uczniów ZSUiS  w Jaśle

     W dniu 20 maja 2014 r. gościliśmy w szkole historyka IPN Oddział w Rzeszowie panią Katarzynę Kyc. W ramach naszej współpracy z IPN zorganizowaliśmy pokaz filmów dokumentalnych z cyklu: „WARSZAWA 1944”. Pokaz poprzedziła prelekcja pani Katarzyny Kyc poświęcona tematyce powstania warszawskiego 1944 r. oraz wprowadzenie do obejrzenia filmów dokumentalnych.

Konkurs ekologiczny rozstrzygnięty!
Konkurs ekologiczny rozstrzygnięty!

  Dzień Ziemi to coroczna inicjatywa, której celem jest promowanie postaw proekologicznych wśród ludzi. Nazywany jest też Świętem Ziemi, Światowym Dniem Ziemi lub Międzynarodowym Dniem Matki Ziemi. Niezależnie od nazewnictwa, chodzi o tę samą ideę. Święto obchodzone jest 22 kwietnia. Tegoroczne obchody Światowego Dnia Ziemi były częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej dla klimatu pt. "Zmieniaj nawyki - nie klimat!" prowadzonej od września 2013 do końca czerwca 2014 roku przez Fundację Ośrodka Edukacji Ekologicznej.  

PIKNIKOWY PRZEGLĄD ZAWODÓW W ZSUiS
PIKNIKOWY  PRZEGLĄD  ZAWODÓW  W  ZSUiS

8 maja 2014 r. odbył się już po raz siódmy, Jasielski Piknik Zawodowy. Jego organizatorami, jak co roku, były ZSUiS, ZST i CKP. Patronat nad tym wydarzeniem objęło Starostwo Powiatowe w Jaśle, reprezentowane przez wicestarostę – pana Franciszka Miśkowicza oraz Naczelnika Wydziału Edukacji – pana Piotra Zołę.

            Piknik zawodowy adresowany jest do gimnazjalistów stojących przed pierwszą poważną życiową decyzją, dotyczącą ich dalszego kształcenia i kariery zawodowej. Oferta naszej szkoły jest bardzo bogata. Od dziesięcioleci znana jest ona w środowisku lokalnym  z kształcenia w zawodach spożywczych i usługowych, oraz różnorodnych profesjach  unikatowych. Dlatego też zamysłem organizatorów imprezy na terenie ZSUiS było, nie tylko zapoznanie młodych ludzi z ofertą edukacyjną i pracowniami szkolnymi, ale również ukazanie specyfiki prowadzonych w placówce kierunków kształcenia oraz możliwości związanych z wykonywaniem poszczególnych zawodów.

<< FOTOGALERIA >>

223 rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja oraz dzień zakończenia II Wojny Światowej
223 rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja oraz dzień zakończenia II Wojny Światowej

„ Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste.”

                                                                  Święty Jan Paweł II


         Uczniowie naszej szkoły 30 kwietnia  zebrali się aby uczcić zbliżającą się kolejną rocznicę Konstytucji 3 Maja oraz dzień zwycięstwa nad faszyzmem czyli dzień zakończania II Wojny Światowej.

Młodzież z klas 1Tfo, 3c, 1Ts, 3Ts przygotowała pod kierunkiem nauczycieli uroczystą akademię upamiętniającą te wielkie wydarzenia.

223 lata temu uchwalono w Polsce ustawę zasadniczą. Do narodowej tradycji przeszła pod nazwą Konstytucji 3 Maja. Była jedną z trzech wielkich ustaw konstytucyjnych XVIII wieku – drugą po konstytucji amerykańskiej, pierwszą w Europie przed ustawą zasadniczą rewolucyjnej Francji. Konstytucja 3 Maja była wielkim osiągnięciem narodu chcącego zachować niezależność państwową, zabezpieczała możliwość rozwoju gospodarczego i politycznego kraju.

Dziś obchodzimy rocznicę ustanowienia Konstytucji 3 Maja jako święto narodowe, znak widoczny naszej tożsamości. Dla nas,  podobnie  jak  dla  pokoleń,  które  poprzedziły  nas  w dziejach,  pamięć  o  dziele  Konstytucji stanowi  istotny element  polskiego  dziedzictwa,  wyrażający  stale  wielkie społeczne  pragnienie,  by żyć w państwie dobrze rządzonym, mądrym, sprawiedliwym i suwerennym.  

II WOJNA ŚWIATOWA  -  8 maja 1945 r. - zakończenie działań wojennych w Europie. II Wojna Światowa to największy, najkrwawszy i najtragiczniejszy konflikt zbrojny w historii świata. Pochłonął ok. 55 milionów ofiar. W konflikt zostało zaangażowanych 61 państw. Straty poniosły wszystkie grupy społeczne, narodowościowe i etniczne. Walki toczyły się w Europie, w Afryce i w Azji oraz na wszystkich oceanach. W wojnie brały udział kraje ze wszystkich kontynentów, a najważniejsze z nich to: Niemcy, Włochy, Japonia (tzw. państwa Osi), ZSRR, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Polska (alianci). Polacy przez cały okres wojny walczyli  o Wolną Polskę na terytorium wielu państw. Stworzyli największą tajną armię na świecie - Armię Krajową. 6 czerwca 1944 r. Amerykanie i Brytyjczycy przeprowadzili desant na plaże w Normandii w północnej Francji. Udało im się przełamać niemiecki opór i rozpocząć przemarsz  po okupowanej Europie. Niespodzianka spotkała ich w lasach Ardenów, gdzie Niemcy rozpoczęli kontrofensywę, która jednak skończyła się klęską nazistów. Niedługo po tym Rosjanie zaczęli oblegać Berlin, który poddał się 2 maja 1945 r. Niemcy skapitulowały 8 maja 1945 r.

    Japonia opierała się nieco dłużej, jednak po zrzuceniu przez Amerykanów bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki również skapitulowała 2 września 1945 r.

Pożegnanie klas maturalnych
Pożegnanie klas maturalnych

,,Życie jest pielgrzymką ciągłych odkryć,

  odkrywania kim jesteście, odkrywania wartości,

  które nadają kształt Waszemu życiu”

  Jan Paweł II

 

W piątek 21 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle odbyły się uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego i pożegnaniem klas maturalnych.

,,Czasem nie zaszkodzi, jak się nad sobą zamyślisz”(mówił do młodzieży Wielki Polak Jan Paweł II), dlatego uroczystość rozpoczęto Mszę świętą  odprawiono w Kościele  O.O. Franciszkanów, a po niej w budynku szkolnym odbyła się uroczysta akademia.

   W wydarzeniu tym wzięli udział tegoroczni uczniowie klas 4 Tf,4 Ts,3 Tu ,grono pedagogiczne, uczniowie klas  trzecich (i zaproszeni goście).

Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców
Aktualności

Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców odbyły się 14 kwietnia 2014r.

Do zawodów zgłosiło się 18 dziewcząt i 17 chopców. Turnieje rozegrano systemem pucharowym z repasażami, grano do dwóch wygranych setów.

W obydwóch turniejach mecze były bardzo zacięte często kończyły się wynikami 2 : 1, a do wygrania seta nieraz potrzeba było ponad 15 punktów.

Nasi uczniowie na Ogólnopolskim Turnieju Przetwórstwa Mięsa w Poznaniu
Nasi uczniowie na Ogólnopolskim Turnieju Przetwórstwa Mięsa w Poznaniu

Uczniowie ZSUiS po raz kolejny znaleźli się w gronie finalistów Ogólnopolskiego Turnieju Przetwórstwa Mięsa, który odbył się w dniach 2-3 kwietnia 2014 r. w Poznaniu. W tym roku już po raz szesnasty najlepsi z najlepszych stanęli przed konkursowymi zadaniami. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie - Dominik Pięta i Daniel Winiarski, którzy praktycznych umiejętności uczą się w Zakładzie Masarskim TRIO w Jaśle i Zakładzie Mięsnym w Nowym Żmigrodzie.

 

Spotkania z "Najnowszą Historią" w ZSUiS
Spotkania z "Najnowszą Historią" w ZSUiS

W obecnym roku szkolnym ZSUiS w Jaśle kontynuuje współpracę edukacyjną z  Instytutem  Pamięci Narodowej  -  Komisją Ścigania  Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu  Oddział w Rzeszowie. Uczniowie i nauczyciel historii mgr Ewa Rączka wybrali do realizacji temat: „Historie żołnierzy  z wyrokiem – polskie podziemie niepodległościowe po 1945 r.”, aby uczniowie lepiej rozumieli obchodzone w dniu 1 marca  Narodowe Święto „Żołnierzy wyklętych”.

13 kwietnia - Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
13 kwietnia -  Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, ustanowiony przez Sejm 14 listopada 2007 roku. Upamiętnia on rocznicę opublikowania przez Niemcy w 1943 roku informacji o odkryciu w Katyniu pod Smoleńskiem w Rosji, masowych grobów oficerów Wojska Polskiego, zamordowanych przez NKWD w 1940 roku.

Przetłumacz stronę

Aktualna godzina
BIP i ePUAP
Losowa fotografia
Ostatnio dodane informacje
PORADNIK BEZPIECZNEG... 04.07.2018 09:08:29
Jak nie czytam jak c... 20.06.2018 23:03:36
ZSUiS dzieciom 20.06.2018 16:00:00
DOBRY START 300 15.06.2018 15:00:00
Dzień Dziecka z ZSUiS 03.06.2018 07:32:22
Do-wolność czytania 18.05.2018 14:03:29
XI Jasielski Piknik ... 30.04.2018 09:23:11
Najnowsze artykuły
Dzień Bezpiecznego I...
Sleeveface - książko...
Wypożycz książkę na ...
Wyniki konkursów org...
Październik Miesiące...
Egzaminy zawodowe
Pedagog - materiały ...
Odwiedziny gości
Dziś:163
Wczoraj:185
W tym tygodniu:651
W tym miesiącu:3,205
W tym roku:54,851
Wszystkich:1,829,177