21 Październik 2017
Nasze kierunki w roku szkolnym 2017/18

Powiększ zdjęcie


Nawigacja
Strona główna

O zespole szkół

Patron szkoły

Z życia szkoły

Programy szkolne

Szkolne informacje

KURSY ODiDZ

Plan rozwoju ZSUiS

Informacje dla gimnazjalistów

OFERTA PRAKTYK

Informacje dla rodziców

Plan lekcji (.pdf)

Wykaz podręczników 2017/2018

Egzamin maturalny i zawodowy 2017

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Sukcesy uczniów

ZastępstwaDo pobrania

Biblioteka

Pedagog

Kontakt

Galeria zdjęć

Szukaj

Inne strony

Wiadomości archiwalne

Dla nauczycieli

Informacje dla absolwentów
Pogoda
Oferta Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle
Dotacja dla ZSUiS w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
Biblioteka

Obrazy newsów: nprc.jpg     W związku z otrzymaniem przez naszą szkołę dotacji finansowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa prosimy nauczycieli, uczniów oraz rodziców o podanie propozycji książkowych, które powinny być zakupione do biblioteki szkolnej. Dotacja obejmuje nowości wydawnicze pozostające w sferze zainteresowania uczniów (beletrystyka, literatura faktograficzna, książki podróżnicze itp.) i jednocześnie służące realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego – tj. lektury, poradniki, np. związane z hobby, albumy, literaturę pedagogiczną, psychologiczną i metodyczną oraz książki  uwzględniające potrzeby uczniów niepełnosprawnych.

W ramach w/w dotacji nie można zakupić podręczników oraz filmów.  

Propozycje książkowe należy składać w bibliotece szkolnej najpóźniej do 12 maja 2017 r. 

Wielkanoc tuż, tuż ...
Wielkanoc tuż, tuż ...

     Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu, w piątek przed Niedzielą Palmową, wykonali oryginalne palmy wielkanocne, które bardzo szybko znalazły nabywców wśród grona nauczycielskiego oraz pracowników administracji szkoły. Kilku wolontariuszy przygotowało również stroiki wielkanocne na coroczny konkurs charytatywny.

Nabór na szkolenia
Nabór na szkolenia

 

OGŁASZAMY NABÓR NA SZKOLENIA:


  • szkolenia dla nauczycieli „Czekolada i praliny formowane”

 


OGŁOSZENIA SZKOLEŃ
          Szkolenia dla nauczycieli "Czekolada i praliny formowane"          

 

 

Szkolenia realizowane będą w ramach projektu pn. „Poprawa jakości kształcenia zawodowego w szkołach ponadgimnazjalnych na terenie Powiatu Jasielskiego” Działania 9.4 Poprawa jakości kształcenia zawodowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Dokumenty rekrutacyjne i regulamin są do pobrania z zakładki PROJEKTY EDUKACYJNE  lub u asystenta koordynatora projektu - Agnieszki Racławskiej.

I miejsce w konkursie MasterChef dla zespołu z ZSUiS
I miejsce w konkursie MasterChef dla zespołu z ZSUiS

     W dniu 23 marca 2017 r. w krośnieńskiej PWSZ odbyły się Akademickie Dni Nauki. W spotkaniu uczestniczyła młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych, wśród nich również uczniowie ZSUiS w Jaśle, kształcący się w zawodzie technik technologii żywności. Przygotowane na ten dzień wykłady i zajęcia warsztatowe cieszyły się dużym zainteresowaniem, jednak najwięcej emocji wśród uczestników wzbudził II konkurs kulinarny MasterChef – „Studencka bomba witaminowa”. Jego zwycięzcami zostali reprezentanci ZSUiS.

Sukces ZSUiS na Międzynarodowych Mistrzostwach w Szyciu
Sukces ZSUiS na Międzynarodowych Mistrzostwach w Szyciu

     W dniu 23 marca 2017 roku w ramach Crakow Fashion Week 2017 odbyły się IV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Szyciu, zorganizowane przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie.

     Każdy uczestnik miał za zadanie w ciągu pięciu godzin wykroić i uszyć sukienkę, która zgodnie z regulaminem miała zawierać dwa z następujących elementów: suwak błyskawiczny, kieszeń, obłożenie, zaszewki. Musiała być wykonana w kolorze białym, beżowym, szarym lub czarnym (...)

REPREZENTANCI JASŁA W FINALE OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY
REPREZENTANCI JASŁA W FINALE OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY

     W ubiegłym tygodniu, w Poznaniu, rozegrany został centralny etap XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności. Jej organizatorem był poznański Uniwersytet Przyrodniczy oraz Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu. W gronie 46-u uczniów z 26-u szkół z całej Polski, którzy po eliminacjach szkolnych i okręgowych zakwalifikowali się do tych rozgrywek po raz kolejny nie zabrakło reprezentantów Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle. Byli to: Ewelina Mokrzycka i Seweryn Białoń, kształcący się w zawodzie technika technologii żywności, którzy w tegorocznej edycji Olimpiady wywalczyli sobie tytuły finalistów.

WYNIKI V KONKURSU "WSZYSTKO DLA KOBIET"
WYNIKI V KONKURSU "WSZYSTKO DLA KOBIET"

 WYNIKI  V  MIĘDZYSZKOLNEGO  KONKURSU

„WSZYSTKO  DLA  KOBIET”

   V międzyszkolny Konkurs „Wszystko dla Kobiet” został rozstrzygnięty. Był on skierowany do uczniów gimnazjów oraz ZSUiS, a jego głównym celem było promowanie w naszym środowisku szkolnictwa zawodowego branży usługowej i spożywczej poprzez inspirowanie młodzieży do aktywnego, twórczego działania i realizowania własnych projektów.

     Wszystkie prace zgłoszone do tegorocznej edycji konkursu, jak podkreślają członkowie Komisji konkursowej, były ciekawe i różnorodne, a ich przygotowanie niejednokrotnie wymagało od autorów sporego zaangażowania i kreatywności. Duże znaczenie dla oceniających miała pomysłowość i samodzielność wykonania pracy a także estetyka jej zaprezentowania.

Studniówka 2017
Studniówka 2017

     Podczas ferii zimowych 2017r. maturzyści naszej szkoły wzięli udział w balu studniówkowym. Bal odbył się w Nowym Żmigrodzie w restauracji  Wichrowe Wzgórze. 

     W sobotni wieczór, kilka minut po godzinie 18 wszystkich zebranych przywitali uczniowie z klas 4Tfo i 4Ts, Natalia Orlef i Daniel Janiga, którzy poprowadzili część oficjalną. Prowadzący podziękowali dyrekcji szkoły, wychowawcom klas maturalnych oraz nauczycielom i rodzicom za trud włożony w edukację i wychowanie a kolegom i koleżankom przypomnieli że do egzaminów maturalnych zostało już tylko 100 dni.

PĘTLA ZDARZEŃ - przedstawienie profilaktyczne
PĘTLA ZDARZEŃ - przedstawienie profilaktyczne

     Dnia 1 marca 2017 uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie profilaktyczne pt. „Pętla zdarzeń” z repertuaru Impresariatu Artystycznego INSPIRACJA Kraków.

Spektakl poruszał problematykę agresji i przemocy rówieśniczej zarówno fizycznej, ale także często występującej a trudnej do wychwycenia przemocy psychicznej - równie dotkliwej i mogącej powodować tragiczne konsekwencje.

Po przedstawieniu młodzież uczestniczyła w krótkiej pogadance na temat ukazanych w spektaklu problemów.

Przetłumacz stronę

Aktualna godzina
BIP i ePUAP
Losowa fotografia
Ostatnio dodane informacje
Nabór na szkolenia 8 09.10.2017 22:16:06
Konkursy w ramach Na... 14.10.2017 21:08:01
Biblioteka zaprasza! 09.10.2017 21:35:24
Dni wolne od zajęć d... 24.09.2017 23:42:21
Światowy Dzień Sybiraka 19.09.2017 19:30:58
Narodowe Czytanie We... 14.09.2017 15:00:00
Nabór na szkolenia 7 11.09.2017 08:00:00
Najnowsze artykuły
Egzaminy zawodowe
Pedagog - materiały ...
ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI...
Oferta pracodawców d...
Projekty edukacyjne
"Bezpieczna szkoła -...
Wykaz instytucji udz...
Odwiedziny gości
Dziś:116
Wczoraj:119
W tym tygodniu:1,074
W tym miesiącu:4,786
W tym roku:80,503
Wszystkich:1,758,161