29 Luty 2020
Nasze kierunki w roku szkolnym 2019/20

Powiększ zdjęcie


Nawigacja
Strona główna

O zespole szkół

Patron szkoły

ZSUiS - opisy zawodów

REKRUTACJA

Programy szkolne

Szkolne informacje

KURSY CKZ

Plan rozwoju ZSUiS

Z życia szkoły

OFERTA PRAKTYK

Informacje dla rodziców

Plan lekcji (.pdf)

Matura 2019 (.pdf)

Wykaz podręczników na rok szkolny 2019/2020

Egzamin maturalny i zawodowy 2019

ORE

Sukcesy uczniów

Zastępstwa

RODO


Do pobrania

Biblioteka

Pedagog

Kontakt

Galeria zdjęć

Szukaj

Inne strony

Wiadomości archiwalne

Dla nauczycieli

Informacje dla absolwentów
Pogoda
Oferta Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle
Razem na święta
Razem na święta

     Święta Bożego Narodzenia to bardzo przyjemny i beztroski czas, kiedy spędzamy czas w gronie najbliższych, obdarowujemy się prezentami i biesiadujemy przy suto zastawionym stole. Jednak nie wszyscy mają tyle szczęścia… Są wokół nas osoby, których nie stać na świąteczne potrawy, a co dopiero na podarunki.

     Każdy z nas chce, żeby atmosfera świąt była wzbogacona o wartości, które kojarzymy ze świętami, czyli z dzieleniem się, współodczuwaniem, empatią i solidaryzmem społecznym. Jeżeli nie idzie za tym działanie, to są one puste.  Dlatego też od już od 10 lat Szkolny Klub Wolontariatu inicjuje na terenie naszej szkoły akcje charytatywne mające na celu pomoc najuboższym w tym szczególnym czasie.

     Na przełomie listopada i grudnia ogłoszono i zorganizowano we wszystkich klasach akcję Szlachetna Paczka. W tym roku wybrano samotnego i schorowanego staruszka – pana Krzysztofa. Dzięki życzliwości i hojności uczniów, pracowników szkoły i bursy zakupiono artykuły spożywcze, środki czystości, ubrania, buty oraz piec do ogrzewania mieszkania. Prezenty jak zawsze zostały pięknie zapakowane przez wolontariuszki i dostarczone do magazynu Szlachetnej Paczki, a stamtąd zostały dostarczone starszemu panu, aby umilić mu ten świąteczny czas. 

     W grudniu SKW zorganizował również konkurs charytatywny na stroiki świąteczne, które zostały sprzedane podczas kiermaszu pracownikom szkoły. Za pozyskane środki oraz za pieniądze pochodzące z wcześniejszych akcji wolontariatu,  przygotowano jeszcze paczki świąteczne dla 3 uczniów naszej szkoły, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej. Ponadto 300 zł przesłano na konto pana Kamila Mularskiego w celu wsparcia jego starań o zakup protezy kończyny dolnej.

   Serdecznie dziękujemy naszej szkolnej społeczności za otwarte serce i ofiarność. Dzięki Waszej niezawodności i pracy wolontariuszy okazaliśmy serce potrzebującym i po raz kolejny pokazaliśmy, że potrafimy być empatyczni i wspólnie działać dla wyższych celów .


Szkolny Klub Wolontariatu

 

<<FOTOGALERIA>>

 

 

e-dziennik UONET+
BIP i ePUAP
progeCAD
progeCAD.pl banner
Losowa fotografia