22 Luty 2020
Nasze kierunki w roku szkolnym 2019/20

Powiększ zdjęcie


Nawigacja
Strona główna

O zespole szkół

Patron szkoły

ZSUiS - opisy zawodów

REKRUTACJA

Programy szkolne

Szkolne informacje

KURSY CKZ

Plan rozwoju ZSUiS

Z życia szkoły

OFERTA PRAKTYK

Informacje dla rodziców

Plan lekcji (.pdf)

Matura 2019 (.pdf)

Wykaz podręczników na rok szkolny 2019/2020

Egzamin maturalny i zawodowy 2019

ORE

Sukcesy uczniów

Zastępstwa

RODO


Do pobrania

Biblioteka

Pedagog

Kontakt

Galeria zdjęć

Szukaj

Inne strony

Wiadomości archiwalne

Dla nauczycieli

Informacje dla absolwentów
Pogoda
Oferta Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle
Narodowe Czytanie - Jasło 2018
Narodowe Czytanie - Jasło 2018

     W piątek, 7 września, po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Narodowym Czytaniu - ogólnopolskiej akcji pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej.

     W tym roku czytano fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, a akcja miała miejsce na placu przy I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle, gdzie zebrała się młodzież z jasielskich szkół średnich wraz z nauczycielami. Naszą szkołą jako słuchacze reprezentowali  uczniowie klasy 4Tfm pod opieką pani Teresy Szczudło i Marioli Jałowy natomiast urywki z powieści Żeromskiego pięknie przeczytała uczennica klasy 2 Tfs Dominika Ulaszek.

W spotkaniu czynnie uczestniczyli również lokalni samorządowcy. Starosta Jasielski Adam Pawluś i Naczelnik Wydziału Rozwoju, Promocji i Spraw Społecznych Andrzej Konopka przeczytali fragmenty „Antologii Niepodległości”.

W trakcie wydarzenia, młodzież z jasielskich szkół wzięła również udział w konkursie wiedzy o „Przedwiośniu ”, a uczniowie Zespołu Szkół nr 4 rozdawali wszystkim chętnym cytaty z tej powieści. Na zakończenie osobom, które przyniosły ze sobą lekturę „Przedwiośnie” organizatorzy przybijali pamiątkową pieczęć przygotowaną specjalnie na tę okoliczność przez Kancelarię Prezydenta.

„Narodowe Czytanie” to akcja mająca na celu nie tylko promowanie czytelnictwa, ale  przypomina o tym, że jednym z czynników kształtujących naszą tożsamość narodową są właśnie lektury, po które sięgamy. Spotkania z piękną polszczyzną w najwybitniejszych utworach rodzimej literatury jednoczą nas jako wspólnotę, wzmacniają polską tożsamość i narodową dumę.

<<FOTOGALERIA>>

e-dziennik UONET+
BIP i ePUAP
progeCAD
progeCAD.pl banner
Losowa fotografia