28 Luty 2020
Nasze kierunki w roku szkolnym 2019/20

Powiększ zdjęcie


Nawigacja
Strona główna

O zespole szkół

Patron szkoły

ZSUiS - opisy zawodów

REKRUTACJA

Programy szkolne

Szkolne informacje

KURSY CKZ

Plan rozwoju ZSUiS

Z życia szkoły

OFERTA PRAKTYK

Informacje dla rodziców

Plan lekcji (.pdf)

Matura 2019 (.pdf)

Wykaz podręczników na rok szkolny 2019/2020

Egzamin maturalny i zawodowy 2019

ORE

Sukcesy uczniów

Zastępstwa

RODO


Do pobrania

Biblioteka

Pedagog

Kontakt

Galeria zdjęć

Szukaj

Inne strony

Wiadomości archiwalne

Dla nauczycieli

Informacje dla absolwentów
Pogoda
Oferta Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle
ZSUiS na III miejscu w Wojewódzkim Turnieju Cukierniczym
ZSUiS na III miejscu w Wojewódzkim Turnieju Cukierniczym

     W dniu 15.01.2018 r odbył się w Krośnie XV Wojewódzki Turniej „Najlepszy uczeń w zawodzie cukiernik”. Reprezentant Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle – Maksymilian Czechowicz został laureatem konkursu zdobywając w nim III miejsce.

      Organizatorem turnieju był krośnieński Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 we współpracy z Cukiernią „Jagusia” w Krośnie. Nad jego przebiegiem czuwała komisja konkursowa, w skład której weszli zawodowi cukiernicy, a także nauczyciele zawodu i przedstawiciele kuratorium oświaty.

     O zwycięstwo rywalizowali ze sobą uczniowie szkół zawodowych z całego województwa podkarpackiego – z Rzeszowa, Pilzna, Krosna oraz Jasła, wyłonieni do udziału w turnieju w wyniku przeprowadzonych eliminacji  szkolnych. Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle reprezentowali uczniowie kl. 3a kształcący się w zawodzie cukiernik - Magdalena Pikusa i Maksymilian Czechowicz.

     Turniej rozegrany został w dwóch etapach. W pierwszej części uczniowie rozwiązywali test wiedzy teoretycznej. Część druga, praktyczna, polegała na wykonaniu tortu, figurek marcepanowych oraz ciasteczek bankietowych. Forma i zdobnictwo wykonanych prac nawiązywały do tematu przewodniego, którym w tegorocznej edycji konkursu stał się „Powiew wiosny”. Stąd wśród elementów dekoracyjnych znalazły się figurki zwierząt i ptaków oraz motywy kwiatowe, kojarzące się z budzącą się do życia przyrodą.

     Poziom konkursowych zmagań, jak co roku, był wysoki. Uczestnicy wykazali się nie tylko fantazja i kreatywnością, ale również umiejętnościami cukierniczymi. Z wyczuciem dobrane nowoczesne techniki zdobnicze, zastosowanie różnorodnych materiałów cukierniczych oraz staranność i kunszt wykonania pozwoliły im stworzyć wspaniałe, cieszące oko „wiosenne” kompozycje. Wśród nich jury wysoko oceniło prace reprezentantów ZSUiS. Maksymilian Czechowicz został jednym ze zwycięzców turnieju zdobywając w nim III miejsce, Magdalena Pikusa wywalczyła sobie wysoką, piątą pozycję.

     Efekty pracy młodych adeptów sztuki cukierniczej zostały zaprezentowane na zakończenie turnieju podczas przygotowanej przez organizatorów wystawy. Była to wspaniała okazja dla wszystkich obecnych gości – uczniów, ich opiekunów i jurorów, nie tylko do wymiany spostrzeżeń i doświadczeń, ale również do degustacji wyrobów.

     Udział w konkursie był dla uczestników wspaniałym zawodowym doświadczeniem oraz okazją doskonalenia swoich umiejętności praktycznych. Dał uczniom możliwość sprawdzenia się w rywalizacji z kolegami, stał się też impulsem i motywacją do rozwijania własnych zdolności i zawodowych pasji. 

     Oprócz cennych nagród i pamiątkowych dyplomów uczestnicy uzyskali zwolnienie z praktycznego egzaminu zawodowego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

 ZSUiS

<<FOTOGALERIA>>

e-dziennik UONET+
BIP i ePUAP
progeCAD
progeCAD.pl banner
Losowa fotografia