19 Lipiec 2018
Nasze kierunki w roku szkolnym 2017/18

Powiększ zdjęcie


Nawigacja
Strona główna

O zespole szkół

Patron szkoły

Z życia szkoły

Programy szkolne

Szkolne informacje

KURSY ODiDZ

Plan rozwoju ZSUiS

Informacje dla gimnazjalistów

OFERTA PRAKTYK

Informacje dla rodziców

Plan lekcji (.pdf)

Matura 2018 (.pdf)

Wykaz podręczników 2018/2019

Egzamin maturalny i zawodowy 2018

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Sukcesy uczniów

ZastępstwaDo pobrania

Biblioteka

Pedagog

Kontakt

Galeria zdjęć

Szukaj

Inne strony

Wiadomości archiwalne

Dla nauczycieli

Informacje dla absolwentów
Pogoda
Oferta Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle
ZSUiS na Międzynarodowych Targach WARSAW FOOD EXPO
ZSUiS na Międzynarodowych Targach WARSAW FOOD EXPO

     W odpowiedzi na wystosowane do ZSUiS zaproszenie, grupa uczniów Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych kształcących się w zawodzie technik technologii żywności wzięła udział w Międzynarodowych Targach WARSAW FOOD EXPO 2017. Wydarzenie to, zorganizowane pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pana Krzysztofa Jurgiela, odbyło się w dniach 1- 3 czerwca 2017 r. w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo, jako impreza towarzysząca spotkaniu Ministrów Rolnictwa Grupy Wyszehradzkiej.

     W targach, oprócz delegacji państw Grupy Wyszehradzkiej, wzięli udział wystawcy i przedsiębiorcy liczący się w branży spożywczej. Podczas imprezy zaprezentowana została szeroka gama produktów żywnościowych i napojów najwyższej jakości, wyrobów tradycyjnych i regionalnych, a także produktów spożywczych dla gastronomii, wyrobów cukierniczych, BIO żywności i potraw serwowanych w restauracjach.

     Niewątpliwą atrakcją była dla uczestników imprezy degustacja żywności i napojów z całej Polski i świata. Można było m.in. zasmakować w polskiej żywności tradycyjnej i lokalnej, gęsinie, daniach z produktów ekologicznych, potrawach ze ślimaków, wędlinach drobiowych, a także aromatycznej kawie oraz winach polskich, portugalskich i izraelskich. Wśród imprez towarzyszących warto wymienić Piknik Zbożowy, obfitujący w produkty z ziaren polskich zbóż oraz wielkie grillowanie, nad którym czuwali profesjonaliści – ekolodzy.

     Nie zabrakło też spotkań ze znanymi i lubianymi gwiazdami. Ewa Wachowicz opowiadała o swoich kulinarnych pasjach, Pascal Brodnicki na targowej scenie promował zdrowe gotowanie, zaś Joseph Seeletso zaprezentował dania kuchni afrykańskiej. W czasie targów odbył się też niezwykły konkurs kulinarny „Od Okawango po Bałtyk”, któremu patronował znany juror programu Top Chef.

     Nasi uczniowie, oprócz zwiedzania stoisk wystawowych i degustowania przygotowanych specjałów, wzięli też udział w warsztatach z mistrzami cukiernictwa i baristyki, zorganizowanych w ramach tzw. strefy edukacyjnej. Spotkaliśmy tam współpracującą z naszą szkołą, znaną dekoratorkę, panią Agnieszkę Wojnecką, która poprowadziła pokaz i ćwiczenia w dekorowaniu wyrobów cukierniczych przy użyciu aerografu. Mieliśmy też możliwość uczestniczenia w warsztatach edukacyjnych i seminariach poprowadzonych przez pracowników naukowych Wydziału Nauk o Żywieniu i Żywności z Katedry Inżynierii Żywności i Organizacji Produkcji SGGW Warszawa. Nasza szkoła podjęła współpracę z przedstawicielem tej uczelni w zakresie produktów liofilizowanych, które wprowadzane są na rynek w szerokim asortymencie.

Były to TARGI PEŁNE POLSKICH I ŚWIATOWYCH SMAKÓW, a także pełna wrażeń wycieczka zawodowo – edukacyjna.

                                                                                         ZSUiS Jasło

<<FOTOGALERIA>>

Przetłumacz stronę

Aktualna godzina
BIP i ePUAP
Losowa fotografia
Ostatnio dodane informacje
PORADNIK BEZPIECZNEG... 04.07.2018 09:08:29
Jak nie czytam jak c... 20.06.2018 23:03:36
ZSUiS dzieciom 20.06.2018 16:00:00
DOBRY START 300 15.06.2018 15:00:00
Dzień Dziecka z ZSUiS 03.06.2018 07:32:22
Do-wolność czytania 18.05.2018 14:03:29
XI Jasielski Piknik ... 30.04.2018 09:23:11
Najnowsze artykuły
Dzień Bezpiecznego I...
Sleeveface - książko...
Wypożycz książkę na ...
Wyniki konkursów org...
Październik Miesiące...
Egzaminy zawodowe
Pedagog - materiały ...
Odwiedziny gości
Dziś:166
Wczoraj:185
W tym tygodniu:654
W tym miesiącu:3,208
W tym roku:54,854
Wszystkich:1,829,180