20 Sierpień 2017
Nasze kierunki w roku szkolnym 2017/18

Powiększ zdjęcie


Nawigacja
Strona główna

O zespole szkół

Patron szkoły

Z życia szkoły

Programy szkolne

Szkolne informacje

Plan rozwoju ZSUiS

Informacje dla gimnazjalistów

OFERTA PRAKTYK

Informacje dla rodziców

Plan lekcji (.pdf)

Wykaz podręczników 2017/2018

Egzamin maturalny i zawodowy 2017

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Sukcesy uczniów

Zastępstwa

ODiDZ (kursy)


Do pobrania

Biblioteka

Pedagog

Kontakt

Galeria zdjęć

Szukaj

Inne strony

Wiadomości archiwalne

Dla nauczycieli

Informacje dla absolwentów

Pogoda
Oferta Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle
X Piknik Zawodowy w ZSUiS
X Piknik Zawodowy w ZSUiS

     26 kwietnia na terenie ZST, CKP i ZSUiS odbył się X Piknik Zawodowy – impreza, która już na stałe zagościła w kalendarzu wydarzeń powiatu jasielskiego.

     Oprócz gimnazjalistów z naszego miasta i okolic, do których adresowany był ten swoisty pokaz zawodów, uczestniczyli w nim również: Wicekurator Oświaty - Stanisław Fundakowski, Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego – Piotr Zoła i Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji – Andrzej Papciak. Wzięli oni udział w uroczystym otwarciu Pikniku, jak również w pokazie mody, który w ZSUiS stał się już tradycją.

     Impreza na terenie naszej szkoły przybrała charakter gali umiejętności zawodowych uczniów. W trakcie jej trwania zaprezentowane zostały wszystkie wiodące kierunki prowadzone w ZSUiS. Młodzież, jak co roku, zademonstrowała swoim młodszym kolegom swoje uzdolnienia, pomysłowość i zdobyte podczas zajęć kwalifikacje zawodowe.

     Kreatywność uczniów kształcących się w zawodach: technik przemysłu mody, technik usług fryzjerskich i fryzjer uczestnicy pikniku podziwiali podczas pokazu mody. Zaprezentowane stroje, fryzury i makijaże inspirowane budzącą się wiosną to prace zgłoszone do tegorocznej edycji konkursu na „Stylistę roku”. Modelki zaprezentowały także dwie stylizacje nagrodzone w tegorocznych Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w szyciu – Crakow Fashion Week 2017 zorganizowanych przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie oraz sukienki z dzianiny, wykonane przez uczennice w trakcie zajęć warsztatowych. Pokaz został poprzedzony uroczystym rozdaniem nagród i pamiątkowych gadżetów dla laureatów i uczestników V konkursu „Wszystko Dla Kobiet”. Nagrodzone prace można było podziwiać oglądając prezentację multimedialną.

     Wśród innych atrakcji tego dnia była m.in. możliwość zapoznania się ze zmodernizowanymi i nowocześnie wyposażonymi pracowniami szkolnymi i uczestniczenia w przygotowanych tam pokazach.

     W pracowni krawieckiej goście obserwowali proces komputerowego tworzenia form odzieży, mogli tam również podziwiać stroje historyczne i współczesne zaprojektowane i wykonane przez uczniów, kształcących się w zawodzie technik przemysłu mody. Przyszli fryzjerzy i technicy usług fryzjerskich zaprezentowali swój kunszt układania fryzur i wykonywania makijażu, zaś uczniowie klas spożywczych – technikum technologii żywności i cukiernik przygotowali dla swoich młodszych kolegów ciekawą prezentację wyrobów cukierniczych i ozdób z czekolady plastycznej. Niemałą atrakcją była tu czekoladowa fontanna i piknikowy poczęstunek – słodkie bułeczki i grillowane kiełbaski. W pracowni analizy żywności przyszli technolodzy żywności przedstawili gimnazjalistom wybrane ćwiczenia z zakresu badania jakości wyrobów spożywczych i efektowne doświadczenia chemiczne.

     Odwiedzający ZSUiS mogli też przejrzeć kronikę szkolną, dokumentującą ważne wydarzenia z życia szkoły, takich jak udział i sukcesy w olimpiadach i konkursach zawodowych, organizacja olimpiad, konkursów, turniejów szachowych czy wycieczek, działalność organizacji młodzieżowych, a przede wszystkim szkolnego Koła Wolontariatu.

     Już niedługo przed gimnazjalistami pierwsza, poważna, życiowa decyzja dotycząca dalszego kształcenia i przyszłej kariery zawodowej. Mamy nadzieję, że udział w Pikniku udowodnił młodym ludziom, że kształcenie zawodowe to dobra inwestycja w przyszłość i przyczyni się do tego, że dokonany przez nich wybór będzie tym najwłaściwszym.

     W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy z dużym zaangażowaniem włączyli się w organizację tegorocznego Pikniku, a także współpracującym ze szkołą sponsorom, którzy od wielu lat wspierają nasze działania.

 Organizatorzy                

 

<<FOTOGALERIA>>

Przetłumacz stronę

Aktualna godzina
BIP i ePUAP
Losowa fotografia
Ostatnio dodane informacje
Oferta pracy dla ucz... 06.08.2017 23:49:00
Nabór na szkolenia 5 17.07.2017 15:00:00
Terminy egzaminów po... 11.07.2017 16:00:00
Nabór na szkolenia 4 22.06.2017 15:00:00
Międzynarodowy Dzień... 21.06.2017 23:02:36
BENE MERITUS 2017 12.06.2017 22:31:50
"Jak nie czytam, jak... 06.06.2017 10:00:00
Najnowsze artykuły
Egzaminy zawodowe
Pedagog - materiały ...
ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI...
Oferta pracodawców d...
Projekty edukacyjne
"Bezpieczna szkoła -...
Wykaz instytucji udz...
Odwiedziny gości
Dziś:194
Wczoraj:135
W tym tygodniu:1,254
W tym miesiącu:3,117
W tym roku:64,950
Wszystkich:1,742,608