21 Październik 2017
Nasze kierunki w roku szkolnym 2017/18

Powiększ zdjęcie


Nawigacja
Strona główna

O zespole szkół

Patron szkoły

Z życia szkoły

Programy szkolne

Szkolne informacje

KURSY ODiDZ

Plan rozwoju ZSUiS

Informacje dla gimnazjalistów

OFERTA PRAKTYK

Informacje dla rodziców

Plan lekcji (.pdf)

Wykaz podręczników 2017/2018

Egzamin maturalny i zawodowy 2017

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Sukcesy uczniów

ZastępstwaDo pobrania

Biblioteka

Pedagog

Kontakt

Galeria zdjęć

Szukaj

Inne strony

Wiadomości archiwalne

Dla nauczycieli

Informacje dla absolwentów
Pogoda
Oferta Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle
X Piknik Zawodowy w ZSUiS
X Piknik Zawodowy w ZSUiS

     26 kwietnia na terenie ZST, CKP i ZSUiS odbył się X Piknik Zawodowy – impreza, która już na stałe zagościła w kalendarzu wydarzeń powiatu jasielskiego.

     Oprócz gimnazjalistów z naszego miasta i okolic, do których adresowany był ten swoisty pokaz zawodów, uczestniczyli w nim również: Wicekurator Oświaty - Stanisław Fundakowski, Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego – Piotr Zoła i Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji – Andrzej Papciak. Wzięli oni udział w uroczystym otwarciu Pikniku, jak również w pokazie mody, który w ZSUiS stał się już tradycją.

     Impreza na terenie naszej szkoły przybrała charakter gali umiejętności zawodowych uczniów. W trakcie jej trwania zaprezentowane zostały wszystkie wiodące kierunki prowadzone w ZSUiS. Młodzież, jak co roku, zademonstrowała swoim młodszym kolegom swoje uzdolnienia, pomysłowość i zdobyte podczas zajęć kwalifikacje zawodowe.

     Kreatywność uczniów kształcących się w zawodach: technik przemysłu mody, technik usług fryzjerskich i fryzjer uczestnicy pikniku podziwiali podczas pokazu mody. Zaprezentowane stroje, fryzury i makijaże inspirowane budzącą się wiosną to prace zgłoszone do tegorocznej edycji konkursu na „Stylistę roku”. Modelki zaprezentowały także dwie stylizacje nagrodzone w tegorocznych Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w szyciu – Crakow Fashion Week 2017 zorganizowanych przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie oraz sukienki z dzianiny, wykonane przez uczennice w trakcie zajęć warsztatowych. Pokaz został poprzedzony uroczystym rozdaniem nagród i pamiątkowych gadżetów dla laureatów i uczestników V konkursu „Wszystko Dla Kobiet”. Nagrodzone prace można było podziwiać oglądając prezentację multimedialną.

     Wśród innych atrakcji tego dnia była m.in. możliwość zapoznania się ze zmodernizowanymi i nowocześnie wyposażonymi pracowniami szkolnymi i uczestniczenia w przygotowanych tam pokazach.

     W pracowni krawieckiej goście obserwowali proces komputerowego tworzenia form odzieży, mogli tam również podziwiać stroje historyczne i współczesne zaprojektowane i wykonane przez uczniów, kształcących się w zawodzie technik przemysłu mody. Przyszli fryzjerzy i technicy usług fryzjerskich zaprezentowali swój kunszt układania fryzur i wykonywania makijażu, zaś uczniowie klas spożywczych – technikum technologii żywności i cukiernik przygotowali dla swoich młodszych kolegów ciekawą prezentację wyrobów cukierniczych i ozdób z czekolady plastycznej. Niemałą atrakcją była tu czekoladowa fontanna i piknikowy poczęstunek – słodkie bułeczki i grillowane kiełbaski. W pracowni analizy żywności przyszli technolodzy żywności przedstawili gimnazjalistom wybrane ćwiczenia z zakresu badania jakości wyrobów spożywczych i efektowne doświadczenia chemiczne.

     Odwiedzający ZSUiS mogli też przejrzeć kronikę szkolną, dokumentującą ważne wydarzenia z życia szkoły, takich jak udział i sukcesy w olimpiadach i konkursach zawodowych, organizacja olimpiad, konkursów, turniejów szachowych czy wycieczek, działalność organizacji młodzieżowych, a przede wszystkim szkolnego Koła Wolontariatu.

     Już niedługo przed gimnazjalistami pierwsza, poważna, życiowa decyzja dotycząca dalszego kształcenia i przyszłej kariery zawodowej. Mamy nadzieję, że udział w Pikniku udowodnił młodym ludziom, że kształcenie zawodowe to dobra inwestycja w przyszłość i przyczyni się do tego, że dokonany przez nich wybór będzie tym najwłaściwszym.

     W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy z dużym zaangażowaniem włączyli się w organizację tegorocznego Pikniku, a także współpracującym ze szkołą sponsorom, którzy od wielu lat wspierają nasze działania.

 Organizatorzy                

 

<<FOTOGALERIA>>

Przetłumacz stronę

Aktualna godzina
BIP i ePUAP
Losowa fotografia
Ostatnio dodane informacje
Nabór na szkolenia 8 09.10.2017 22:16:06
Konkursy w ramach Na... 14.10.2017 21:08:01
Biblioteka zaprasza! 09.10.2017 21:35:24
Dni wolne od zajęć d... 24.09.2017 23:42:21
Światowy Dzień Sybiraka 19.09.2017 19:30:58
Narodowe Czytanie We... 14.09.2017 15:00:00
Nabór na szkolenia 7 11.09.2017 08:00:00
Najnowsze artykuły
Egzaminy zawodowe
Pedagog - materiały ...
ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI...
Oferta pracodawców d...
Projekty edukacyjne
"Bezpieczna szkoła -...
Wykaz instytucji udz...
Odwiedziny gości
Dziś:98
Wczoraj:119
W tym tygodniu:1,056
W tym miesiącu:4,768
W tym roku:80,485
Wszystkich:1,758,143