22 Luty 2020
Nasze kierunki w roku szkolnym 2019/20

Powiększ zdjęcie


Nawigacja
Strona główna

O zespole szkół

Patron szkoły

ZSUiS - opisy zawodów

REKRUTACJA

Programy szkolne

Szkolne informacje

KURSY CKZ

Plan rozwoju ZSUiS

Z życia szkoły

OFERTA PRAKTYK

Informacje dla rodziców

Plan lekcji (.pdf)

Matura 2019 (.pdf)

Wykaz podręczników na rok szkolny 2019/2020

Egzamin maturalny i zawodowy 2019

ORE

Sukcesy uczniów

Zastępstwa

RODO


Do pobrania

Biblioteka

Pedagog

Kontakt

Galeria zdjęć

Szukaj

Inne strony

Wiadomości archiwalne

Dla nauczycieli

Informacje dla absolwentów
Pogoda
Oferta Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle
REPREZENTANCI JASŁA W FINALE OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY
REPREZENTANCI JASŁA W FINALE OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY

     W ubiegłym tygodniu, w Poznaniu, rozegrany został centralny etap XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności. Jej organizatorem był poznański Uniwersytet Przyrodniczy oraz Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu. W gronie 46-u uczniów z 26-u szkół z całej Polski, którzy po eliminacjach szkolnych i okręgowych zakwalifikowali się do tych rozgrywek po raz kolejny nie zabrakło reprezentantów Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle. Byli to: Ewelina Mokrzycka i Seweryn Białoń, kształcący się w zawodzie technika technologii żywności, którzy w tegorocznej edycji Olimpiady wywalczyli sobie tytuły finalistów.

     Współzawodnictwo przebiegało w dwóch etapach. Pierwszego dnia rozgrywek uczestnicy rozwiązywali zadania testowe, a w dniu następnym rozegrana została część ustna. Na rozstrzygnięcie Olimpiady oraz uroczystość rozdania nagród, dyplomów i zaświadczeń przybyli szczególni goście -  profesorowie Uniwersytetu Przyrodniczego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego oraz Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Fakt ten, jak również wspaniała, reprezentacyjna sala Kolegium Rungego UP w Poznaniu, w której odbywała się gala, dodatkowo podkreśliły rangę i prestiż tego wydarzenia.

      Urozmaiceniem konkursowych zmagań i niemałą atrakcją dla ich uczestników była przejażdżka zabytkowym tramwajem przez główne dzielnice Poznania, spacer po poznańskiej starówce oraz odwiedzenie Katedry Biotechnologii UP w Poznaniu.

     Start w tak ważnym konkursie wymagał od zawodników dokładnej znajomości wielu zagadnień technologiczno-przetwórczych, analitycznych i ekonomicznych, a sama rywalizacja, jak podkreślił Przewodniczący Komisji Oceniającej, profesor Zbigniew Czarnecki z Uniwersytetu Przyrodniczego, przebiegała na wysokim, wyrównanym poziomie. Tym bardziej cieszy sukces naszych reprezentantów. Nagrodą za trud przygotowań, prócz niewątpliwej satysfakcji, jest zwolnienie finalistów z części pisemnej egzaminu zawodowego oraz indeks na wybraną uczelnię kształcącą na kierunkach branży spożywczej. Udział w tych osiągnięciach mają też nauczycielki przedmiotów zawodowych – Urszula Ochała, Teresa Szczudło i Lidia Gicala, które zaangażowały się w przygotowanie uczniów do Olimpiady.

      Uczniom oraz ich nauczycielom serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy dalszych sukcesów.

ZSUiS Jasło           

 

<<FOTOGALERIA>>

e-dziennik UONET+
BIP i ePUAP
progeCAD
progeCAD.pl banner
Losowa fotografia