28 Luty 2020
Nasze kierunki w roku szkolnym 2019/20

Powiększ zdjęcie


Nawigacja
Strona główna

O zespole szkół

Patron szkoły

ZSUiS - opisy zawodów

REKRUTACJA

Programy szkolne

Szkolne informacje

KURSY CKZ

Plan rozwoju ZSUiS

Z życia szkoły

OFERTA PRAKTYK

Informacje dla rodziców

Plan lekcji (.pdf)

Matura 2019 (.pdf)

Wykaz podręczników na rok szkolny 2019/2020

Egzamin maturalny i zawodowy 2019

ORE

Sukcesy uczniów

Zastępstwa

RODO


Do pobrania

Biblioteka

Pedagog

Kontakt

Galeria zdjęć

Szukaj

Inne strony

Wiadomości archiwalne

Dla nauczycieli

Informacje dla absolwentów
Pogoda
Oferta Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle
Nasz Patron gen. Józef Haller - konferencja naukowa
Patron

W dniu 15 kwietnia 2011 r. w Zespole Szkół Nr 2 w Jaśle w ramach współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej odbyły się dwie konferencje historyczne przygotowane i przeprowadzone przez historyka IPN. Konferencje dotyczyły „Życia i działalności gen. Józefa Hallera” patrona naszej szkoły.

Pan mgr Piotr Chmielowiec przedstawił ciekawą prezentację wzbogaconą pięknym i barwnym wykładem. Przedstawił młodzieży naszej szkoły i nauczycielom wspaniałą postać gen. Józefa Hallera jako gorliwego patrioty, człowieka niezwykle pracowitego, wspaniałego społecznika bez reszty oddanego Polsce. Człowieka o wielkim talencie organizatorskim, bardzo odważnego, honorowego i współtworzącego wolną , po 123 latach rozbiorów, II Rzeczypospolitą.

Pan mgr Chmielowiec przedstawił młodzieży również zasługi gen. Hallera w tworzeniu podstaw Harcerstwa Polskiego. Konferencja umożliwiła słuchaczom lepsze poznanie osobowości generała - patrona naszej szkoły. Wskazano na wartości obecne w życiu gen. Hallera, które mogą byd pomocne w pracy wychowawczej nad naszą młodzieżą.

 

W imieniu uczniów i nauczycieli naszej szkoły dyrekcja złożyła serdeczne podziękowanie na ręce prelegenta za niezwykle ciekawą i ujmującą prezentację persony gen. Józefa Hallera. Treści przekazane przez szanownego gościa zainteresowały nie tylko uczniów, lecz także nauczycieli, którzy mogą powoływać się na wartościowe cechy patrona naszej szkoły w codziennej pracy zawodowej.

 

 

 

Zapraszamy do fotogalerii

e-dziennik UONET+
BIP i ePUAP
progeCAD
progeCAD.pl banner
Losowa fotografia