28 Luty 2020
Nasze kierunki w roku szkolnym 2019/20

Powiększ zdjęcie


Nawigacja
Strona główna

O zespole szkół

Patron szkoły

ZSUiS - opisy zawodów

REKRUTACJA

Programy szkolne

Szkolne informacje

KURSY CKZ

Plan rozwoju ZSUiS

Z życia szkoły

OFERTA PRAKTYK

Informacje dla rodziców

Plan lekcji (.pdf)

Matura 2019 (.pdf)

Wykaz podręczników na rok szkolny 2019/2020

Egzamin maturalny i zawodowy 2019

ORE

Sukcesy uczniów

Zastępstwa

RODO


Do pobrania

Biblioteka

Pedagog

Kontakt

Galeria zdjęć

Szukaj

Inne strony

Wiadomości archiwalne

Dla nauczycieli

Informacje dla absolwentów
Pogoda
Oferta Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle
Narodowe Czytanie Qvo vadis
Narodowe Czytanie Qvo vadis

     W piątek 2 września odbyła się już po raz piąty akcja pod patronatem Prezydenta RP , mająca na celu z popularyzację czytelnictwa, polskiej literatury oraz budowanie narodowej tożsamości. Tym razem akcja została przeprowadzona „pod glorietką” w miejskim parku gdzie mogliśmy się zachwycać bogactwem polszczyzny za sprawą wybranej przez internautów powieści Henryka Sienkiewicza - „Quo vadis” .

     Fragmenty powieści czytali przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Jaśle i Urzędu Miasta wraz z uczniami jasielskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Czytający lekturę, wcielając się w sienkiewiczowskich bohaterów pomogli nam – słuchaczom przenieść się do czasów starożytnego Rzymu, gdzie urządzano wystawne uczty i igrzyska oraz krwawo prześladowano chrześcijan.

     W akcji „Narodowe czytanie” wzięli udział również uczniowie naszej szkoły. Dominika Ulaszek z klasy 3a czytała fragmenty powieści wraz z radną Rady Powiatu Bożeną Macek-Lubaś i uczniem II LO, zaś uczniowie klasy 2a pod opieką Elżbiety Woźniak
i Ryszarda Madeja wsłuchiwali się w lekturę.

      Czytaniu powieści, która została przetłumaczona na 160 języków, towarzyszyła wystawa „Sienkiewicz w zbiorach jaślan”, konkurs wiedzy, nt.: Qvo vadis oraz umieszczone w przestrzeni miejskiej tabliczki z zakodowanymi cytatami z powieści opisujące Rzym. QR kody można było rozszyfrować za pomocą specjalnej aplikacji w telefonie.

     Za udział w akcji Narodowe Czytanie nasza biblioteka szkolna otrzymała od Starostwa Powiatowego w Jaśle egzemplarz powieści Qvo vadis.  

 

<FOTOGALERIA>

e-dziennik UONET+
BIP i ePUAP
progeCAD
progeCAD.pl banner
Losowa fotografia