26 Luty 2020
Nasze kierunki w roku szkolnym 2019/20

Powiększ zdjęcie


Nawigacja
Strona główna

O zespole szkół

Patron szkoły

ZSUiS - opisy zawodów

REKRUTACJA

Programy szkolne

Szkolne informacje

KURSY CKZ

Plan rozwoju ZSUiS

Z życia szkoły

OFERTA PRAKTYK

Informacje dla rodziców

Plan lekcji (.pdf)

Matura 2019 (.pdf)

Wykaz podręczników na rok szkolny 2019/2020

Egzamin maturalny i zawodowy 2019

ORE

Sukcesy uczniów

Zastępstwa

RODO


Do pobrania

Biblioteka

Pedagog

Kontakt

Galeria zdjęć

Szukaj

Inne strony

Wiadomości archiwalne

Dla nauczycieli

Informacje dla absolwentów
Pogoda
Oferta Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle
ZSUiS w "Eko-OKO"
ZSUiS w "Eko-OKO"

   W dniu 20 września br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie ekologicznym „Eko –OKO”. Uczennice profilu odzieżowego i fryzjerskiego zgłosiły swój udział w kategorii „Strój z surowców wtórnych”. Zaprezentowano:

 1. Sukienkę inspirowaną strojem baletowym, wykonaną z butelek, otuliny ogrodniczej i bibuły. Wykonanie: Klaudia Baczyńska (projekt), Agnieszka Świątek (modelka) oraz Czajka Angelika – kl. 3Tfo.
 2. Strój (bluzka, spódnica i kapelusz) wykonany z gazet, bibuły i nakrętek. Wykonanie: Diana Pawluś (projekt), Katarzyna Błażejowska (modelka) oraz Karolina Krajewska – kl. 3Tfo.
 3. Sukienkę z folii aluminiowej i serwetek. Wykonanie: Agnieszka Szpak (projekt) i Dominika Sabik (modelka) – kl. 2Tfo.
 4. Suknię wieczorową z papieru (zniszczonego w  niszczarkach) oraz gazet tworzących ażurowa formę części spódnicy. Wykonanie: Izabela Baran (projekt), Żaneta Kopacz (modelka) oraz Katarzyna Szela – kl. 2 Tfo.
 5. Sukienkę popołudniową wykonaną z kartonu i piór. Wykonanie: Gabriela Lesniak (projekt), Marzena Miśkowicz (modelka) oraz Monika Sabik – kl. 2Tfo.
 6. Sukienkę z czepkiem wykonaną z reklamówek plecionych na szydełku. Wykonanie: Karolina Kołdarz (projekt) i Monika Owsiak – 1 Tfo, modelka Natalia Józefczyk -kl. 3Tfo.
 7. Strój popołudniowy z pociętych worków i nakrętek. Wykonanie Gabriela Poliwka (projekt), Anita Jerzyk (modelka) oraz Aleksandra Wójcik – kl. 1 Tfo.
 8. Sukienkę wieczorową z worka i kolorowych czasopism. Wykonanie: Patrycja Woźniak (projekt) i Joanna Tobiasz (modelka) – kl. 1b.

   Modelkom fryzury wykonały uczennice klasy 3Tfo (profil fryzjerski) a makijaż uczennice klasy 3Tfo i 2Tfo, które uczestniczyły w zajęciach dodatkowych z wizażu.

   Do konkursu w tej kategorii przystąpiło 7 szkół i śmiało możemy ogłosić, że jesteśmy najlepsi. Projekt Izabeli Baran, który z klasą i wdziękiem zaprezentowała Żaneta Kopacz zdobył I miejsce.

III miejsce - projekt Diany Pawluś zaprezentowany z gracją przez Katarzynę Błażejowską. Wyróżniono także plecionki z reklamówek wykonane przez Karolinę Kołdarz w wykonaniu Natalii Józefczyk.

   Ponadto na płycie jasielskiego rynku swoje umiejętności fotograficzne zaprezentowały:

 • Ewelina Kut z kl. 4 Tf
 • Justyna Strugała z kl. 2 Ts
 • Katarzyna Ryba z kl. 3 Tu
 • Joanna Pacocha z kl. 4 Ts
 • Anna Koznecka z kl. 4 Ts - w tejże kategorii zdobyła II miejsce.

   Gratulujemy sukcesu nie tylko zwycięzcom ale wszystkim uczennicom biorącym udział w konkursie. Przygotowane prace zasługują na uznanie za niebagatelne pomysły, ciekawą interpretacje stroju ekologicznego oraz za trud, który został włożony w ich realizację.

   W „Ekologiczny Raban” ogromny wkład włożyli także uczniowie z klas o profilu spożywczym – technik technologii żywności, cukiernik oraz kucharz, którzy to przygotowali „górę” ekologicznych ciasteczek. Przygotowania słodkości rozpoczęły się już kilka dni przed piknikiem w pracowniach szkolnych, po to aby od samego rana na płycie jasielskiego rynku częstować wszystkich zainteresowanych ekologią.

ZSUiS Jasło

<<Fotogaleria>>

e-dziennik UONET+
BIP i ePUAP
progeCAD
progeCAD.pl banner
Losowa fotografia