22 Luty 2020
Nasze kierunki w roku szkolnym 2019/20

Powiększ zdjęcie


Nawigacja
Strona główna

O zespole szkół

Patron szkoły

ZSUiS - opisy zawodów

REKRUTACJA

Programy szkolne

Szkolne informacje

KURSY CKZ

Plan rozwoju ZSUiS

Z życia szkoły

OFERTA PRAKTYK

Informacje dla rodziców

Plan lekcji (.pdf)

Matura 2019 (.pdf)

Wykaz podręczników na rok szkolny 2019/2020

Egzamin maturalny i zawodowy 2019

ORE

Sukcesy uczniów

Zastępstwa

RODO


Do pobrania

Biblioteka

Pedagog

Kontakt

Galeria zdjęć

Szukaj

Inne strony

Wiadomości archiwalne

Dla nauczycieli

Informacje dla absolwentów
Pogoda
Oferta Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle
"Prawo pracy - pierwsze kroki" szkolenie w ZSUiS w Jaśle
"Prawo pracy - pierwsze kroki" szkolenie w ZSUiS w Jaśle

Ludzie wkraczający na rynek pracy, absolwenci szkół i osoby uczące się zawodu, nawiązując stosunek pracy wchodzą w nową sytuację prawną, zupełnie inną od dotychczas im znanej. Każda z tych młodych osób, która podjęła lub wkrótce podejmie pracę, musi mieć świadomość, że wiedza z zakresu prawa pracy jest niezbędna by dobrze odnaleźć się w przedsiębiorstwie. Chcąc być partnerem dla swojego pracodawcy, młody człowiek powinien znać pracownicze prawa i obowiązki oraz zasady bezpiecznej pracy.

Aby przybliżyć znajomość praktycznych zagadnień prawa pracy i umożliwić świadome funkcjonowanie w roli pracownika, 30 stycznia 2013 roku w Zespole Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle zorganizowano szkolenie na temat „Prawo pracy- pierwsze kroki”. Szkolenie poprowadziła nadinspektor pracy pani Barbara Czarnek, kierownik Sekcji Prewencji w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Rzeszowie oraz inspektor pan Marek Gołaś. Prowadzący zaznajomili uczestników z podstawowymi zagadnieniami prawa pracy oraz z konsekwencjami nieznajomości praw pracowniczych. Szkolenie zilustrowali przykładami ze swojej praktyki zawodowej.

Duży nacisk położono również na promowanie idei bezpiecznej pracy jako standardu w przyszłym życiu zawodowym. Brawura, lekkomyślność i lekceważenie zagrożeń może być przyczyną kalectwa lub śmierci, dlatego należy serio traktować wymogi związane z bezpieczeństwem pracy.Duże wrażenie na uczestnikach wywarły zdjęcia rzeczywistych wypadków przy pracy, w których młodzi pracownicy ponieśli śmierć.

Na zakończenie szkolenia uczniowie otrzymali poradniki prawa pracy i bezpieczeństwa pracy oraz komiksy „Moja pierwsza praca”.

<<Fotogaleria>>


e-dziennik UONET+
BIP i ePUAP
progeCAD
progeCAD.pl banner
Losowa fotografia