28 Luty 2020
Nasze kierunki w roku szkolnym 2019/20

Powiększ zdjęcie


Nawigacja
Strona główna

O zespole szkół

Patron szkoły

ZSUiS - opisy zawodów

REKRUTACJA

Programy szkolne

Szkolne informacje

KURSY CKZ

Plan rozwoju ZSUiS

Z życia szkoły

OFERTA PRAKTYK

Informacje dla rodziców

Plan lekcji (.pdf)

Matura 2019 (.pdf)

Wykaz podręczników na rok szkolny 2019/2020

Egzamin maturalny i zawodowy 2019

ORE

Sukcesy uczniów

Zastępstwa

RODO


Do pobrania

Biblioteka

Pedagog

Kontakt

Galeria zdjęć

Szukaj

Inne strony

Wiadomości archiwalne

Dla nauczycieli

Informacje dla absolwentów
Pogoda
Oferta Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle
Finał Szlachetnej Paczki 2012
Finał Szlachetnej Paczki 2012

W miniony weekend odbył się finał dwunastej edycji ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Nasza szkoła bierze udział w akcji po raz czwarty, a magazyn Szlachetnej Paczki na jej terenie organizowany jest już po raz trzeci.
W tym roku z naszej szkoły do drużyny SuperW dołączyły po raz kolejny uczennice z kl. II Tu - Magdalena Niemiec, Agnieszka Szarek, Katarzyna Ryba, Natalia Mastaj – oraz Magdalena Twardzik, Karolina Poliwka - uczennice z kl. III Tf.
Wolontariuszami zostali również: Renata Skórka, Justyna Cyran, Lidia Gicala, Monika Kamińska, Elżbieta Woźniak, Bernadetta Przewoźnik, Magdalena Rogowska, Marta Hanych, Renata Słowik, Marta Ramut, Agnieszka Racławska, Dominika Landorf i Robert Jałowy. Akcja wspierana była również przez wolontariuszy: Iwonę Gicalę z I LO, Paulinę Nyguen z II LO oraz przez panie - Annę Babiarz, Barbarę Żytniak, Dorotę Wojtuń, Annę Cichoń oraz Ewę Syrek.

Już od piątku 7 grudnia do naszego magazynu usytuowanego na parterze w budynku B, Darczyńcy przywozili paczki, różnej wielkości i w różnych ilościach. W ciągu trzech dni przewinęło się przez magazyn 350 paczek i odwiedziło nas 77 osób. Spędziliśmy ten weekend naprawdę bardzo pracowicie. Każdy wolontariusz miał swoje zadanie do wykonania i z ogromnym poświęceniem je realizował nie tylko podczas finału, ale również podczas trwania całej akcji.
W tym roku do projektu Szlachetna Paczka włączono 32 rodziny z naszego rejonu. Wśród otrzymanych przez nie prezentów, znalazły się m.in. żywność, środki czystości, obuwie, odzież, pralki, lodówka, wersalka, meble oraz opał na zimę. Wszyscy odwiedzeni byli bardzo szczęśliwi, że znalazł się ktoś, kto właśnie im przyszedł z pomocą. Otwieraniu paczek towarzyszyły szerokie uśmiechy, okrzyki radości, a często nawet łzy wzruszenia. Najprzyjemniej było nam obserwować reakcje dzieci, dla których pluszowa zabawka czy samochód na baterie to spełnienie marzeń. Dorosłych cieszył sprzęt gospodarstwa domowego oraz ciepła odzież i obuwie, szczególnie potrzebne w okresie zimowym. Każdy z nas ze wzruszeniem obserwował te emocje - szczęście, radość, roztkliwienie.
To wynagradzało mam wszelkie trudy i dodawało wiary, że wśród nas są ludzie skłonni do bezinteresownej pomocy, dający szczęście osobom zupełnie sobie nie znanym. Słowo "dziękuję", mimo że powtarzane przez obdarowanych wiele razy, nie straciło swojego znaczenia. Było wyrazem ogromnej wdzięczności dla wszystkich naszych Darczyńców- Bohaterów. Czuliśmy się w tych chwilach bardzo dumnie - mieliśmy w końcu w tym swój udział.

Wszystkim WOLONTARIUSZOM działającym w projekcie Szlachetna Paczka 2012 w naszym rejonie - pragnę bardzo serdecznie podziękować za ogromne zaangażowanie, poświęcone środki i swój cenny czas, przeznaczony m.in. na - wypełnianie ankiet, opracowywanie opisów rodzin, szkolenia typu - e learning i dyżury w czasie w finału w magazynie Szlachetnej Paczki. Mam nadzieję, że nikt nie żałuje tych chwil!

Dziękuję – jesteście naprawdę SUPER. Myślę, też że przez te trzy wspólne lata razem, udało się nam chyba „ troszkę zmienić świat” :)

Mariola Jałowy

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

e-dziennik UONET+
BIP i ePUAP
progeCAD
progeCAD.pl banner
Losowa fotografia