28 Luty 2020
Nasze kierunki w roku szkolnym 2019/20

Powiększ zdjęcie


Nawigacja
Strona główna

O zespole szkół

Patron szkoły

ZSUiS - opisy zawodów

REKRUTACJA

Programy szkolne

Szkolne informacje

KURSY CKZ

Plan rozwoju ZSUiS

Z życia szkoły

OFERTA PRAKTYK

Informacje dla rodziców

Plan lekcji (.pdf)

Matura 2019 (.pdf)

Wykaz podręczników na rok szkolny 2019/2020

Egzamin maturalny i zawodowy 2019

ORE

Sukcesy uczniów

Zastępstwa

RODO


Do pobrania

Biblioteka

Pedagog

Kontakt

Galeria zdjęć

Szukaj

Inne strony

Wiadomości archiwalne

Dla nauczycieli

Informacje dla absolwentów
Pogoda
Oferta Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle
Ogólnopolska Akcja "Szlachetna Paczka"
Ogólnopolska Akcja "Szlachetna Paczka"

Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy przystąpili do organizacji na terenie Jasła i okolic ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka, która już po raz 10-ty przeprowadzana przez Stowarzyszenie WIOSNA z Krakowa. Akcja ma na celu dotarcie do rodzin, których sytuacja jest naprawdę trudna. Wolontariusze szukają rodzin będących w potrzebie, które często są zbyt nieśmiałe, aby „wyciągnąć rękę po pomoc”. W szczególności docierają do rodzin wielodzietnych, niepełnych, z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi lub członkami rodziny, osób starszych i samotnych, rodzin, których dotknęło nieszczęście oraz takich, których bieda jest niezawiniona. Wolontariusze podczas wizyt, poznają sytuację danej rodziny, dowiadują się jakie są jej najpilniejsze potrzeby. Na miesiąc przed Bożym Narodzeniem informacje o potrzebach rodzin umieszczane są w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta. Zarówno w ubiegłym roku, jak i w tym, nasza szkoła brała udział w akcji również jako darczyńca. Cała społeczność szkolna uczniowie i pracownicy szkoły przygotowywali prezenty dla wybranych z bazy rodzin.

W tym roku nauczyciele i uczniowie (w sumie 26 osób) zostali wolontariuszami Szlachetnej Paczki i zajęli się organizacją akcji na terenie Jasła.  Do akcji zakwalifikowano 28 rodzin z Jasła i okolic. Od początku grudnia do przygotowanego na terenie szkoły magazynu dostarczane były paczki, nie tylko z żywnością, ale również ze specjalnymi prezentami, na które wyczekiwały potrzebujące rodziny. W sumie zebrano ponad 200 sztuk różnej wielkości paczek. W piątek i sobotę (10 i 12 grudnia) do magazynu trafiło ich najwięcej, padł nawet rekord, dla jednej rodziny darczyńca przygotował 30 paczek! Wolontariusze mieli pełne ręce roboty, gdyż pakunki trzeba było rozładować z samochodów, przenieść do magazynu, a potem  rozwieźć do oczekujących rodzin.

Tegoroczni wolontariusze z naszej szkoły, dzięki którym 28 rodzin z naszego rejonu przeżyło te święta w wyjątkowy sposób to:

Lider Rejonu: Mariola Jałowy

Liderzy Zespołu: Monika Kamińska, Agnieszka Racławska, Dorota Błasik, Robert Jałowy

Wolontariusze: Renata Skórka, Justyna Cyran, Teresa Szczudło, Elżbieta Woźniak, Ewa Zawilińska, Wiktor Mroczka, Jan Cichoń, Renata Słowik, Sylwia Gwoździańska, Sylwia Ptak,  Aneta Czarnecka, Bernadetta Przewoźnik, Joanna Niziołek, Małgorzata Knebel,  Magdalena Niemiec.

Wolontariusze Wspierający:

Marika Kołeczek, Karolina Szczyrba, Wioletta Baca, Edyta Dunaj, Mariusz Bujak, Bartosz Źrebiec

Sympatycy: Anna Głowacka, Katarzyna Gomułka, Marzena Sokołowska.

Tegoroczną akcję w naszym rejonie wsparły szkoły, firmy, instytucje i indywidualni darczyńcy. Wśród nich znalazły się m.in.:

Medyczna Szkoła Policealna im. Prof. Rudolfa Weigla w Jaśle, Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach, Szkoła Podstawowa Nr 10 w Jaśle, Zespół Szkół Miejskich Nr 2 w Jaśle, Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej Nr 3 w Krośnie, Szkoła Podstawowa w Kwiatonowicach, Publiczne Gimnazjum w Kwiatonowicach, Stowarzyszenie Oświatowe Wsi Kwiatonowice, Firma ASTRO Sp. z o.o. z Jasła, Firma Habys Sp. z o.o. z Jasła, Polskie Markety Budowlane Majster Rzeszów, Firma Sherry Lab Sp. z o.o.  z Krosna, Odnowa w Duchu Świętym przy Parafii Ducha Świętego w Krośnie, Kaufland Jasło, pracownicy Banku PEKAO SA w Jaśle, Firma ASTRA Sp. z o.o. z Jasła,  139 Drużyna Harcerska im. ppłk. „Lisa” Kuli  w Jaśle, Miejski Zespół Szkół nr 6 w Krośnie, Zespół Szkół nr 2 w Jaśle.

Nie publikujemy nazwisk indywidualnych darczyńców z tego względu, że większość z nich nie wyraziła zgody na ujawnianie swoich personaliów, tym samym nie chcielibyśmy nikogo pominąć, ale z całego serca wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, by nasze rodziny otrzymały pomoc,  bardzo serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy akcji Szlachetna Paczka w Jaśle - wolontariusze z ZS Nr 2 w Jaśle

Więcej....

Galeria zdjęć

e-dziennik UONET+
BIP i ePUAP
progeCAD
progeCAD.pl banner
Losowa fotografia