26 Luty 2020
Nasze kierunki w roku szkolnym 2019/20

Powiększ zdjęcie


Nawigacja
Strona główna

O zespole szkół

Patron szkoły

ZSUiS - opisy zawodów

REKRUTACJA

Programy szkolne

Szkolne informacje

KURSY CKZ

Plan rozwoju ZSUiS

Z życia szkoły

OFERTA PRAKTYK

Informacje dla rodziców

Plan lekcji (.pdf)

Matura 2019 (.pdf)

Wykaz podręczników na rok szkolny 2019/2020

Egzamin maturalny i zawodowy 2019

ORE

Sukcesy uczniów

Zastępstwa

RODO


Do pobrania

Biblioteka

Pedagog

Kontakt

Galeria zdjęć

Szukaj

Inne strony

Wiadomości archiwalne

Dla nauczycieli

Informacje dla absolwentów
Pogoda
Oferta Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle
Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej

W bibliotece szkolnej powstało w 2006 r. Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej, na którego wyposażenie składają się 4 stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu mających służyć uczniom i nauczycielom w dostępie do informacji zgromadzonych w różnego rodzaju bazach informacyjnych.

 

Osoby pragnące korzystać z ICIM /wyłącznie do celów naukowych/ zobowiązane są stosować się do regulaminu ICIM:

  • Dostęp do źródeł internetowych Centrum zapewnia w godzinach pracy - średnio 6 godzin dziennie.
  • W dużej mierze komputery wykorzystywane są do zajęć z edukacji czytelniczo medialnej prowadzonych w grupach lub całych klasach.
  • Uczniowie systematycznie w godzinach pracy biblioteki, korzystają ze stałego dostępu do internetowych źródeł informacji - zapewniony jest dostęp do Internetu przy trzech stanowiskach komputerowych, co umożliwia korzystanie z encyklopedii oraz różnego typu wyszukiwarek internetowych.
  • Do najczęściej poszukiwanych informacji należą wiadomości, zagadnienia dotyczące: języka polskiego, biologii, historii, geografii, przysposobienia obronnego, technologii żywności i podstaw przedsiębiorczości.
  • Uczniowie klas maturalnych korzystają ze stron OKE oraz z informacji dotyczących uczelni, kierunków studiów i zasad rekrutacji.
  • Uczniowie korzystający z komputera w celach edytorskich (przy pisaniu zadań, referatów lub fragmentów prac dyplomowych) mają możliwość wydrukowania tekstu lub wykonania odbitki ksero w bibliotece.
  • W pracy z czytelnikiem - wiele uwagi poświęca się udzielaniu informacji potrzebnych przy poszukiwaniu literatury na zajęcia lekcyjne (bibliograficznych i rzeczowych) oraz pomocy w trakcie poszukiwań internetowych, oraz do przygotowywanych dodatkowych zadań dla chętnych tj. referatów i prac konkursowych młodzieży naszej szkoły. 
e-dziennik UONET+
BIP i ePUAP
progeCAD
progeCAD.pl banner
Losowa fotografia